anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Luzy poprzeczne Sony DT 16-80mm Carl Zeiss, czy to normalne?

profile.country.pl_PL.title
Rafa-----
Początkujący

Luzy poprzeczne Sony DT 16-80mm Carl Zeiss, czy to normalne?

Sony DT 16-80 mm Karl Zeis, sa wyczówalne luzy poprzeczne na wysuniętej tulei około 1-2mm czy to normalne? Obiektyw mam od dwóch tygodni, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Przy małej ogniskowej luz też jest wyczówalny.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam
Posiadam obiektyw od ponad pół roku i zadnych luzów nie czuje :flushed:
wszystko jest masywne , chodzi gładko tak jak powinno :)
Wcześniej miałem podpięty pod A-300 , teraz z A-700 i jest rewellka 8-)
Wiem , że są lepsze obiektywy ale ja bardzo jestem z tego zadowplony :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Polecam :D

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Norbert-----
Początkujący

Hmm..luzy? Może, chyba, czy aby na pewno? Może jakieś tam są...po prawdzie mam to szkło od 1.5roku i jest to jeden z moich najlepszych obiektywów krajobrazowych....no i tyle :smileytwisted:

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

prawie 3 miesiące mam to szkło, co do jakości zdjęć jestem zachwycony pod niebo, ale martwi mnie bardzo że zaczyna sie sam wysuwać jak trzymam aparat w dół, po wysunięciu luzy ma jak cho....a i niekiedy się delikatnie zacina pierscień ostrości - czyżby czas na serwis po 3 miesiacach użytkowania...

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

Tommygun napisał(a):

Pocieszę, że wiele szkieł to ma i pozostaje bez wpływu na pracę ale mnie osobiście czasem wkurza jak w plenerze przy manewrowaniu szkłem za ponad 5k zł czuję lekkie stuknięcie. Bo jak stuka i się się rusza, to kiedyś coś tam się w końcu pewnie wyrobi. Na początku nie było w tym szkle takiego problemu, to więc sprawa nabyta a serwisowi najprawdopodobniej nie chciało się czegoś tam dociągnąć lub wymienić. Szczęście, że mimo wszystko optycznie to najwyższa klasa światowa i nie boję się tego powiedzieć głośno :thumbsup:



Nie chodzi o to czy nam się chciało czy nie. My jesteśmy jedynie serwisem i nie poprawiamy fabryki. Zajmujemy się jedynie naprawą uszkodzonego sprzętu. W obiektywach (i nie tylko w obiektywach) są pewne tolerancje które mogą być wyczuwalne w postaci luzów jednak nie ma to wpływu na jego sprawność.