anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa minolty, sony alfa 350, wyzwalacz i problem. Ważne!!

Bart24-----
Początkujący

Lampa minolty, sony alfa 350, wyzwalacz i problem. Ważne!!

Ważna sprawa :flushed:
do mojej sony alfy 350 poprzez wyzwalacz lamp studyjnych, będę pracował z tą lampą jedynie na manualu, bo auto i tak nie będzie działać. I pytanie jest takie czy do lampy wystarczy podać odpowiednie napięcie aby błysnęła z ustawionymi parametrami?? Pytam ponieważ ta lampa nie ma wejścia PC, a wyzwalaczy z odbiornikiem na stopkę SONY też NIE MA, jakakolwiek kostka która by mi umożliwiła podłączenie kosztuje ponad 50zł (50% samej ceny lampy...). Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, że kupie wyzwalacz pod standardową stopkę, podłącze przez PC do aparatu i od odbiornika (ze stopką) do lampy przyspawam jakieś kabelki itd. Czy takie coś będzie działać??

Odpowiedzi potrzebuję na wczoraj :flushed: :smileyevil:

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Pytanie jest bardziej niż zawiłe.
Czy ta lampa ma pracować poza aparatem jako lampa studyjna?
Lub czy po prostu ma pracować jako wyzwalacz lamp?
Jeżeli ma działać jako zewnętrzna lampa a ma Pan już wyzwalacz do lamp studyjnych to zdecydowanie wygodniej będzie kupić jakąkolwiek lampkę ze standardową stopką i dokupić do tego tzw. fotocelę.
W warunkach amatorskich świetnie sprawdza się bezprzewodowe sterowanie lampami błyskowymi. (wireles) Funkcja ta jest dostępna w HVL-42AM oraz HVL-58AM

Pozdrawiam
Rafał

Bart24-----
Początkujący

Generalnie lampę będę używać poza aparatem głównie do zdjęć w akcji "rowerowej" np: http://www.pinkbike.com/photo/2280071/" target="_blank
Jako, że mam zaledwie 16 lat nie stać mnie na lampy dedykowane i poszukuję taniej alternatywy, jeżeli chodzi o fotocele to ona sama kosztuje i na dodatek lampy na standardową stopkę są już sporo droższe i dlatego szukam sposobu podłączenia tej do jakiegokolwiek wyzwalacza studyjnego.
W tym momencie najbardziej potrzebuję odpowiedzi czy i jak można podłączyć lampę do stopki standardowej za pomocą jakichś kabelków i lutownicy lub czegoś w ten deseń.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przeczytaj ten wątek :smileyarrow:.
Powinno trochę rozjaśnić :)

Bart24-----
Początkujący

Trochę podobno, ale mam już jeden pomysł, jak lampa dojdzie to sprawdzę i napiszę.