anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka pytań

LLC-----
Początkujący

Kilka pytań

Mam kilka pytań do specjalistów, czyli Was :)

1. Który lepszy (cena nie ważna) Sony czy Sigma 50mm 1.4 - lepsza ostrość do 1.8 i szybkość?
2. Jest jakieś szkieło super-szerokokątne z najmniejszym f (najmniejszy f jest tutaj priorytetem) - chciałbym coś takiego 16mm f1.4. Jest coś w tych okolicach czy pozostaje tylko Sigma 30mm f1.4?
3. Który lepszy Sony czy Sigma 18-250mm, a może jeszcze inna firma?

Wszystko pod Sony A55.

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Rozumiem dlaczego LLC chce mieć jasne szkło do nocnego nieba. Nocą niebo trzeba fotografować przy jak najmniejszej przysłonie aby czas nie osiągnął zbyt dużych wartości. Można w miarę możliwości matrycy poszaleć też z wyższym ISO. Tyle z mojego doświadczenia a raczej eksperymentowania podczas rejestracji zorzy.

LLC-----
Początkujący

Eureka dokładnie. Ustawia się ISO na jak najmniejsze, aby nie było szumów, ale można i na 200-600, F1.4-1.8 ostrość nie ma znaczenia bo i tak dajemy ekspozycję na 5-10s i mamy piękne niebo o takie jakie robi mój znajomy.

To było robione na ISO 200 f1.8

QQQ_6435-3.jpg

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

No co do ustawienia czułości, widywałem już genialne fotki podczas fotografowania zorzy z ISO 1600 i więcej ale wówczas gdy kompletnie czarne niebo rozświetla jedynie zorza i gwiazdy czas wynosi do 10 sekund - pół biedy jeśli jest wtedy śnieg...

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

fajna nocna fotka tylko czemu to jest zachód słońca :question:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

LLC napisał(a):

i mamy piękne niebo o takie jakie robi mój znajomy


Ja bym powiedział raczej, że mamy piękną mydlaną fotkę.... :c20

LLC-----
Początkujący

Mydlana bo czas ekspozycji ma 20s, a co do zachodu Słońca to było to robione o godzinie 00:15. Więc raczej środek nocy. Refleksy od lamp czy czegos tam.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Daleko mi do tubylczych, profesjonalnych "łapaczy zórz" - to jedna z moich pierwszych fotek z tego zakresu. Trudny temat. Tą fotkę zrobiłem leżąc z małym statywem, na śniegu przy minus dwudziestu kilku ;) Czas 25 sekund.
download/file.php?id=17845&mode=view&customview=true" target="_blank
Później jeszcze kilka popełniłem ale z żadnej nie jestem w pełni zadowolony. Powodzenia życzę :).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

LLC napisał(a):

Więc raczej środek nocy. Refleksy od lamp czy czegos tam.


Dość mocne te lampy skoro oświetlają horyzont i chmury :shock:

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

może gdzieś o tej godz na widnokręgu jeszcze delikatna poświata słońca jest bo tej pomarańczowej kropki raczej nie da się podciągnąć pod światła miasta ale mogę się mylić... i szczerze nie widzę najmniejszej różnicy czy zrobisz fotkę z 40sek czy 20 sek naświetlaniem obie będą rozmazane i na obu gwiazdy nie będą okrągłe ;) tym samym wyłączam się z tej dyskusji bo dla mnie nie ma ona większego sensu

EDIT swoją drogą jak to jest, że ja zrobiłem fotkę z naświetlaniem 72 sek i moje gwiazdki są prawie okrągłe, a tu są takie ładne mazaje?

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

LLC napisał(a):

Więc raczej środek nocy. Refleksy od lamp czy czegos tam.


Dość mocne te lampy skoro oświetlają horyzont i chmury :shock:


Lajamie nie aż tak nieprawdopodobnie mocne. Wyjedź za miasto w ciemny las i spójrz w kierunku osiedli. Potem otwórz migawkę na 20sek...
edit: Znajomy nie trafił prawdopodobnie z ostrością, nie użył być może stabilnego statywu a poza tym krzaczorki pewnie lekkim zefirkiem głaskane były.
Wracając do dyskusji tematu - lepiej mieć obiektyw jasny a aparat na ciężkim, solidnym statywie.