anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Futerał EMB1A do NEX-5

Gienek322
Początkujący

Futerał EMB1A do NEX-5

Jest taki "plażowy" skromny przyodziewek nexa, a nazywa się EMB1A, no i dość drogi, jak na ilość materiału w nim zawartego. Patrząc tak na tą fotkę tego skromnego futerału, coś nie za bardzo rozumię, gdzie wymieści się ta grzbietowa krawędź na futerale, lokująca się zaraz pod obiektywem, skoro obiektyw jest na równo z podstawą aparatu.
Czy ktoś może używa tego futerału? Chętnie usłyszę opinię, czy montuje się on naprawdę zgrabnie w korpus, czy jest to jakaś tandeta z kolizją monterską i niedopasowaniem. Z konstrukcji wynika jedno istotne. Musi być zawsze jeszcze pasek do aparatu, aby futerał trzymał się stabilnie.

Dlatego rozważam zakup tego futerału, bo nie uznaję szkiełek ochronnych i folii na wyświetlacz z racji tego, że pogarszają wgląd na wyświetlacz w jasne dni, bo eliminują działanie znakomitej warstwy przeciwodblaskowej na wyświetlaczu. Te osłony stają się po prostu lustrem po nałożeniu na wyświetlacz.

A futerał ten generalnie chciałbym wzbogacić przez jego modernizację i dorobienie mu zintegrowanej tylnej ochronnej części na wyświetlacz. Obiektyw wystarczająco dobrze jest chroniony samą np osłoną przeciwsłoneczną i nie wymaga owijania w skórkę.

To bardzo łatwo jest zrobić doszywając odchylaną wzdłuż dolnej tylnej krawędzi futerału płaską w miarę sztywną część osłonową, miękką od spodu i zapiętą na zatrzask, domontowany z kolei na przedniej części tego futerału EMB1A. Po odpięciu ta osłona po prostu przyjmowałaby pozycję wiszącą na dolnej części futerału i tylko w tym miejscu, gdzie znajduje się wyświetlacz, umożliwiając przez to swobodne chwytanie aparatu za prawą część korpusu, z boku tej zwisającej osłony.

6 ODPOW. 6
mysikrolik-----
Początkujący

Wydaje się, że pomysł z przeróbką tego futerału jest całkiem niezły. Chciałbym tu jednak przyłączyć się do Twojej opinii o naklejaniu osłon na wyświetlacz...
Ostatnio kupiłem i nakleiłem to cudo ale chyba rzeczywiście nie ma to sensu, gdyż ilość odblasków w słoneczny dzień i nie tylko, jest tak duża, że chwilami uniemożliwia korzystanie z aparatu :c7 Dobrze, że gadżet ten nie był taki drogi...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mysikrolik napisał(a):

Wydaje się, że pomysł z przeróbką tego futerału jest całkiem niezły. Chciałbym tu jednak przyłączyć się do Twojej opinii o naklejaniu osłon na wyświetlacz...
Ostatnio kupiłem i nakleiłem to cudo ale chyba rzeczywiście nie ma to sensu, gdyż ilość odblasków w słoneczny dzień i nie tylko, jest tak duża, że chwilami uniemożliwia korzystanie z aparatu :c7 Dobrze, że gadżet ten nie był taki drogi...


Napisz proszę co przykleiłeś na ekran.
Ja używam szybki GGS. Najlepsza ochrona na ekran.
Zwłaszcza ten w NEXie

Gienek322 napisał(a):

znakomitej warstwy przeciwodblaskowej na wyświetlaczu.


Tak. Warstwa jest dobra, ale dopóki jest. Mój NEX już jej nie ma.
Zatem ja zachęcam do używania ochrony w postaci wymienionej wyżej szybki GGS. Kto ma, ten wie, że warto :smileythumbsup:

Zaś co do futerału - nie miałem z nim styczności i nie widziałem by ktoś w moim otoczeniu ją kupił.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gienek322
Początkujący

Pozwolę sobie doszczegółowić projekt wstępny jaki mi się nasuwa w związku z możliwością przeróbki takiego futerału dla zwiększenia jego użyteczności w ochronie wyświetlacza przed zarysowaniem, jak i problem kolizji jaki prawdopodobnie istnieje w tym futerale z tego co widać na pierwszy rzut oka.
Posiadam neksa 5, przyjrzałem mu się w tym szczególe pod obiektywem, jak i również widzę ten futerał na zdjęciu z tą ogrubiałą krawędzią co ma się niby wymieścić pod obiektywem.

Trudno mi ryzykować z zakupem tak drogiego futerału za ponad 160 zł aby się przekonać co do jego precyzji z montowalnością na korpus.
Dylematyczne jest również i to, czy ten futerał aby nie utrudnia dostępu do przycisku luzowania bagnetu obiektywu.
Czy ktoś kto używa ten futerał lub ma dostęp do niego w sklepie, mógłby coś tu o nim się wyrazić?

kris, a co znaczy, że nex stracił warstwę przeciwodblaskową? Przecież jest to twarda powłoka, anie taka co się da zetrzeć przez jakieś tam pocieranie szmatką, czy ręką.
A czy ta szybka GGS którą używasz to ma swoją warstwę przeciwodblaskową?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gienek322 napisał(a):

kris, a co znaczy, że nex stracił warstwę przeciwodblaskową? Przecież jest to twarda powłoka, anie taka co się da zetrzeć przez jakieś tam pocieranie szmatką, czy ręką.
A czy ta szybka GGS którą używasz to ma swoją warstwę przeciwodblaskową?


Więc mój NEX ma startą powłokę, która nie jest twarda. Zresztą nie tylko mój nex tak ma.
Nie wiem, czy GGS ma powłoki przeciwodblaskowe - to pytanie do producenta :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
mysikrolik-----
Początkujący

kris napisał(a):

Gienek322 napisał(a):

kris, a co znaczy, że nex stracił warstwę przeciwodblaskową? Przecież jest to twarda powłoka, anie taka co się da zetrzeć przez jakieś tam pocieranie szmatką, czy ręką.
A czy ta szybka GGS którą używasz to ma swoją warstwę przeciwodblaskową?


Więc mój NEX ma startą powłokę, która nie jest twarda. Zresztą nie tylko mój nex tak ma.
Nie wiem, czy GGS ma powłoki przeciwodblaskowe - to pytanie do producenta :D


Zanim przykleiłem szybkę GGS, gdy patrzyłem na wyświetlacz lekko z boku, to miałem wrażenie, że patrzę przez filtr polaryzacyjny. Teraz widać zdecydowanie gorzej...
Warstwa bezpośrednio na wyświetlaczu jest dość miękka, gdyż już przed przyklejeniem GGS miałem małą rysę. Tak się zastanawiam, bo przy zakupie tegoż aparatu w Media..... dopłaciłem trochę do raty i dostałem ubezpieczenie od "uszkodzeń mechanicznych" na 3 lata.
Upewnię się tylko co do warunków tego ubezpieczenia i ewentualnie, jeżeli będzie taka konieczność, każe wymienić wyświetlacz w odpowiednim czasie... ;-)

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Chciałbym uspokoić wszystkich, którzy mają wątpliwości co do dopasowania oryginalnego pokrowca/futerału do NEX. Posiadam obie części tego futerału (LCS-EML1A oraz LCS-EMB2A) zakupione z myślą o NEX'ie 3 z podpiętym obiektywem 16mm (głupota, lepiej było wziąć ten większy do 18-55, hehe). Wszystko idealnie pasuje. Futerał bez problemu zamyka się nawet przy dokręconym filtrze UV, założoną zaślepką na obiektyw oraz osłoną na ekran PCK-LH1EM, którą przy okazji też mogę polecić.
Jeżeli ktoś się zastanawia jeszcze, to brać w ciemno.

Pozdrawiam