anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co zamiast SIGMY?

oldguest
Początkujący

Co zamiast SIGMY?

Mam SIGMĘ 70-300APO. Po raz drugi uległy mi awari zębatki przekładni. Czy możecie mi polecić coś bardziej trwałego o podobnych parametrach optycznych i w możliwie taniego? Pytam, bo jeśli to uszkodzenie wystąpi trzeci raz to chyba będę musiał zainwestować w nowe szkiełko.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
dragon5440
Nowicjusz

Sabb1 napisał(a):

Mam SIGMĘ 70-300APO. Po raz drugi uległy mi awari zębatki przekładni. Czy możecie mi polecić coś bardziej trwałego o podobnych parametrach optycznych i w możliwie taniego? Pytam, bo jeśli to uszkodzenie wystąpi trzeci raz to chyba będę musiał zainwestować w nowe szkiełko.


Cóż nie wiem co dokładnie masz na myśli mówiąc o czymś tanim więc pomine te opcje, za proponuje Ci kilka produktów a Ty sobie wybierzesz coś :)
moją pierwszą propozycją jest szkiełko Sony DT 75-300 f4,5-5,6, jego cena według Ceneo wacha sie od 899 do 1299 zł, szczególnie jeśli zależy Ci na jakości to szkiełko jest bardzo dobrym wyborem.
Moim drugim typem jest Tamron 70-300 z przysłoną 4-5,6, cena wg Ceneo to 544-699 zł, to są dwa jak dla mnie dobre szkiełka . Porównaj sobie je w :c50 , jakbyś miał jeszcze jakieś pytania albo wątpliwości to pisz :)

profile.country.pl_PL.title
Firianus
Początkujący

dragon5440 napisał(a):


moją pierwszą propozycją jest szkiełko Sony DT 75-300 f4,5-5,6, jego cena według Ceneo wacha sie od 899 do 1299 zł, szczególnie jeśli zależy Ci na jakości to szkiełko jest bardzo dobrym wyborem.


Nie znam, nie wypowiem się :|

dragon5440 napisał(a):

Moim drugim typem jest Tamron 70-300 z przysłoną 4-5,6, cena wg Ceneo to 544-699 zł


Znam,bo mam; większość moich fotek w galerii o ogniskowej 70mm i wyżej jest wykonanych tym szkłem. Obiektyw nie jest wart zachodu (wolny AF, aberruje, trzeba przymykać, Macro jest... no po prostu jest :c9 )- typowy budżetowy 'plasticzek' chociaż z metalowym bagnetem. :smileyhappy:

Ja ze swej strony mogę zaproponować flintę. :smileythumbsup:

oldguest
Początkujący

Jakość SIGMY mnie zadowalała. Chodzi mi o obiektyw co najmniej takiej jakości optycznej, podobnym zakresie (70-300) lecz trwalszy. Wiem, że wysoką jakość trudno jest pogodzić z niską ceną. Powiedzmy, że cena max to 3000 zł. Idaałem byłby większy zakres (np 500),ale z tego co się orjętuję to nie ten zakres cenowy. Czy podane przez Ciebie obiektywy mają kompensację APO chromaryczną?

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Sabb1 napisał(a):

Jakość SIGMY mnie zadowalała. Chodzi mi o obiektyw co najmniej takiej jakości optycznej, podobnym zakresie (70-300) lecz trwalszy. Wiem, że wysoką jakość trudno jest pogodzić z niską ceną. Powiedzmy, że cena max to 3000 zł. Idaałem byłby większy zakres (np 500),ale z tego co się orjętuję to nie ten zakres cenowy. Czy podane przez Ciebie obiektywy mają kompensację APO chromaryczną?



Z takim budżetem spokojnie coś znajdziesz, choćby na forum KKM http://klubkm.pl/forum/index.php w dziale sprzedam - np. Sony 70-300 G SSM.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Z nowych ciężko będzie coś zadowalającego znaleźć w podanej przez Ciebie cenie i zakresie. Natomiast z używanych polecam Minoltę 100-300/f:4,5-5,6 D APO (może być też bez D, D to jest oznaczenie kodera odległości umożliwiające pracę z błyskiem w ADI czyli zaawansowanym systemie sterowania błyskiem w Minoltach i Sony). No i oczywiście, tak jak napisał Michel kupisz też w proponowanych pieniądzach Sony 70-300/f:4,5-5,6 G SSM. Jeszcze możesz upolować Sigmę 100-300/f:4.
Możesz też spróbować zapolować na Minoltę 100-400/f:4,5-6,7 APO (cen na dzień dzisiejszy nie znam), może uda Ci się ją znaleźć w określonych granicach (jeżeli uda Ci się ją znaleźć bo nie widziałem jej w sprzedaży od dłuższego czasu). Jest jeszcze Sigma 120-400/f:4,5-5,6 - o niej nie wiem nic, no i jeszcze Sigma 135-400/f:4,5-5,6 APO DG. Opinie są dla niej niezbyt pochlebne ale mam, używam i na moje amatorskie potrzeby za tą cenę, za jaką kupiłem to wystarcza.

profile.country.pl_PL.title
dragon5440
Nowicjusz

dragon5440 napisał(a):

Znam,bo mam; większość moich fotek w galerii o ogniskowej 70mm i wyżej jest wykonanych tym szkłem. Obiektyw nie jest wart zachodu (wolny AF, aberruje, trzeba przymykać, Macro jest... no po prostu jest :c9 )- typowy budżetowy 'plasticzek' chociaż z metalowym bagnetem. :slight_smile:


no cóż ja tego szkiełka z kolei nie znam dlatego napisałem aby poszukać opinii w :c50

profile.country.PL.title
szogoon
Nowicjusz

dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o flincie...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

szogoon napisał(a):

dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o flincie...


Przeczytaj jeszcze raz drugą odpowiedź.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

dragon5440 napisał(a):


moją pierwszą propozycją jest szkiełko Sony DT 75-300 f4,5-5,6


75-300 nie jest szkłem DT. To stara konstrukcja Minolty i jak najbardziej dedykowana jest pełnej klatce :-)