anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
izeRR-----
Początkujący

6, 7 zwykłe pstryki jak dla mnie, nic ciekawego, ani kadr ani obróbka
Nie podoba mi się kadr, za dużo dołu jak dla mnie


Pozdrawiam ;)

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Pierwsze dobre słońce i wycieczka do starych kamieniołomów.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

foty o wszystkim i o niczym...

postscriptum: tzw. 'dobre' słońce nie zawsze jest dobre...

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Nie zgadzam się że foty są o wszystkim i o niczym ale bez komentarza.Chcę pokazać następne foty z wycieczki po mieście i parku.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.park.

spolnemesis1paejw
Początkujący

Moim zdaniem widać pewien postęp, jednak nie uchroniłeś się przed pewnymi, bardzo częstymi błędami - nazywam je błędami początkującego - czyli tzw. "widzenie życzeniowe", ale o tym za chwilę.
11. poprawnie naświetlone i nawet nie przeszkadza - rażąca tutaj wielu - "centralność". Ale jednak, ogląda się je źle. Dlaczego? Brakuje wykończenia. Pomnik powinien być w zasadzie fotografowany w całości - jako bryła, albo w detalu. A tu - ani to, ani to. Lepsza byłaby kompozycja pionowa i więcej dołu, tak, żeby było widać całą bryłę.
12. Albo tu, albo w poprzednim szwankuje balans bieli. Tu - pomnik ma barwy ciepłe, na 11 - zimne, wręcz niebieskawe :c12 I ten sam błąd - brakuje prawej strony z dołu. Gdyby inaczej wykadrować, dodać trochę tej prawej, lewej tyle nie potrzeba, to byłoby OK. I wydaje mi się, że w naturze on nie jest krzywy?
13. Alejka, widokówka, do albumu pamiątkowego. Nic poza tym.
14. Tu wyraźnie widać wadę o której wspomniałem na początku. Fotograf skupiony na postaci, nie widział już reszty. Tymczasem gołąbek ma obcięte skrzydła. I byłoby lepiej, gdyby to zdjęcie, zamiast tak z góry zrobić z niskiej pozycji - przykucnąć, masz odchylany wyświetlacz, można przełączyć na LV i zrobić z bardzo niska.
Do tego najlepszy efekt byłby, gdyby było gorsze światło :D Ustawić na statywie, lub podeprzeć, czas 1/2s lub nawet 1s. przysłona maksymalnie otwarta... to byłoby to! I ISO 200, po co aż 400?
15. Tu podobnie jak w 14 - czubek fontanny ucięty - aż się prosi o pionowy kadr i znów - długi czas naświetlania - 1/20 wystarczyłaby.

Pozdrawiam!

spolnemesis1paejw
Początkujący

O, 16 - lepiej pokazuje fontannę, ale znów uwaga: za dużo trawy z przodu - można ją śmiało wykadrować... i wszystkie latarnie są tam przechylone w lewo, czy znów zdjęcie nie wyprostowane? :c20
Próbowałeś skorzystać z funkcji HDR? Po pewnym treningu, staje się bardzo użyteczna :) Szkoda tego wypalonego nieba, a tak można by i niebo przyciemnić, obłoczki pokazać i fontannę też mieć. I czas - do takiej lejącej się wody korzystniejsze są długie czasy - spróbuj kiedyś :)

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Dziękuję za uwagi następne mogą mieć te same błędy ale to ta sama seria.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.