anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje pierwsze kroki z lustrem :)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Moje pierwsze kroki z lustrem :)

Konnichiwa! Innymi słowy - CZEŚĆ wszystkim.
Widzę, że można tu dostać kilka słów na temat zdjęć.

Są to moje pierwsze kroki z lustrzanką. Na razie mam tylko kitowy obiektyw. Lepszy będzie trzeba dokupić, bo widzę jego braki. Przesiadłam się z Panasonica dmc fz50 :)

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz
bolek55555
Początkujący

po co ten napis na zdjeciach???? nie jest do niczego potrzebny, drugie zdjecie najciekawsze, reszta słaba.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Zdjęcie 2 fajne,tylko troszkę nie wyraźne u dołu na pierwszym planie.
Kotek jest ciekawy,ale reszta wokół kotka nie.
5 jakby było ostre to też by było w porządku.
A reszta nie bardzo.
A co do napisu,to faktycznie,przeszkadza,jeżeli chcesz ,dodać opis,że zdjęcie jest Twoje,to polecam dyskretne ujęcie tego małym druczkiem,w miejscu w którym nie będzie bardzo przeszkadzać,najlepiej po rogach.
A i jeszcze co do obiektywów,to trzeba będzie dużo dokupić,bo każdy ma jakieś braki :D

Tommygun------
Początkujący

karolca napisał(a):

Na razie mam tylko kitowy obiektyw. Lepszy będzie trzeba dokupić, bo widzę jego braki.

Tak, a jakie jeżeli mozna koleżankę zapytać? ;)

Szczerze, to nie braki w sprzęcie a w umiejętnościach widać. Zaznajom się z podstawowymi zasadami kadrowania, mocnymi punktami, złotą regułą, kontrolą głębii ostrości itp. Do tego te napisy, no po co :? strasznie psują.
Podoba mi się to, że jesteś typem poszukującym, z czasem powinno być ciekawie, reszta to po prostu warsztat i pytanie ile masz chęci do nauki.
Najbardziej podoba mi się ostatnie - za złapaną na nim formę.

ambitnie
Początkujący

tak, 2 najlepsze,reszta taka sobie.. i wydaje mi się, że nie chodzi tu o sprzęt, a właśnie o umiejętności, bo dobre i ciekawe zdjęcie można zrobić najprostszym aparatem, pomyśl nad tym ; )

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Całkowicie zdaję sobie sprawę z tego, że mam jeszcze braki i długa droga przede mną. Lustrzanka w porównaniu z moim poprzednim aparatem - kompaktem - różni się ogromnie. Na razie bawię się tym, co mam - metoda prób i błędów. Że jest zły kadr - wiem.
Jak zdjęcia robiło się aparatem bez możliwości regulacji głębi (bo na każdych ustawieniach poza makro) zawsze było tak samo... to teraz jest trudno opanować to wszystko od razu :))
Za jakiś czas pochwalę się pewnie lepszymi fotami :)