anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Chciałbym poznać opinie

Ezechiel-----
Początkujący

Chciałbym poznać opinie

Proszę o ocenienie tych fotek. Dopiero zaczynam i nic jeszcze nie umiem. Aten wróbelek mógłby być lepiej wykadrowany i zbliżony ale obiektów mi nie pozwolił.

4 ODPOW. 4
Ezechiel-----
Początkujący

Kolejne zdjęcia. Wykonane sony A100. Proszę o opinie i wskazówki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Moim skromnym zdaniem:
Ruinki - ładne, właściwie, na pierwszy rzut oka nie mam im nic do zarzucenia. OK
Piewik, czy co to za bydlę - trochę bym przekadrował: z lewej strony obciąłbym pień mniej więcej na granicy nieostrości i od góry odciąłbym tuż pod poziomą gałązką
Wróbelek, który nie jest wróbelkiem - najmniej ciekawy; najlepiej wyglądałby na gałązce, ale jak się nie dało to przynajmniej umie ść go w "mocnym punkcie", czyli ciachnąć z prawej i zdołu trochę - poprawi to nieco odbiór.

------------------------------
fotoamator
Ezechiel-----
Początkujący

Dzięki za opinie. Problem z kadrowaniem polegał przede wszystkim na tym że nie miałem przy sobie obiektywu z dobrym zoomem (plus brak doświadczenia), a to bydle na pieńku to cykada :)

Tommygun------
Początkujący

No cóż, wypada poprzeć Tadka, powiem tylko, że jak na początek, to całkiem dobre fotki, szczegółnie ruiny dobrze wyszły, nawet jak i nie na początek, ładnie wzrok idzie wgłąb kadru a i brama w dobrym punkcie. Wróbelka można by nieco wykadrować i próbować dopalić trochę fleszem a cykadę podejść bardziej od głowy lub poszukać innej, było ich tam chyba trochę, też do wykadrowania i powiększenia, może i wyprostowania, nie bać się takich zabiegów.