anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zapis obrazu z kamery HDR-XR155E

profile.country.pl_PL.title
Miroslaw11
Poszukiwacz

zapis obrazu z kamery HDR-XR155E

Kupiłem kamerę HDR-XR155. W jaki sposób zgrać filmy do nagrywarki (mam RDR-HX950). Nie jestem zadowolony z jakości filmu na nagrywarce. Czy powinienem kupić nowszy model, żeby rejestrować w HD?

10 ODPOW. 10
KubaKajt
Początkujący

no tak, HD na dvd nagrać w ogólnym rozumieniu się nie da, napewno nie na stacjonarnej nargywarce, trza kupić BD albo na kompie archiwizować

trybas
Początkujący

Kuba ma rację, obrazu w jakości HD nie da się nagrać na płytę DVD, jakie obsługuje RDR-HX950.
Można zakupić Blu ray, archiwizować dane na komputerze lub poprzez zewnętrzny dysk.

profile.country.pl_PL.title
Miroslaw11
Poszukiwacz

Dzięki za szybką reakcję. Pytania dwa: czy nagrywarka RDR-HX980 jest lepsza od 950 (w opisie widzę, że można z niej zgrywać z dysków kamery, ale w jakim formacie?), drugie - istnieją nagrywarki BLU-RAY?

KubaKajt
Początkujący

ja bym wszysko co nawiązuje do DVD omijał już dziś szerokim łukiem, nagrywarkę BD można kupic jako napęd do komutera stacjonarnego bo jako urządzenie samo w sobie może być drogie i kiepskie bo to dopiero wchodzi na rynek. Dodam tez że obróbka HD dla wiekszości może okazać się niemożliwa (wymagania sprzętowe, umiejętności) dlatego na dziś nie wyrywał bym sobie włosów z głowy i wszystko przegrywał na komputer i dalej jako pojedyńcze niezmienione pliki na płyte dvd jako zwykłe dane i czekał na lepsze czasy. Za rok dwa trzy gdy domowe komputery będą na tyle mocne by odtwarzać AVCHD będzie można sobie podłączyć komputer do telewizora LCD kablem Vga, dvi lub hdmi i wten sposób bedziemy mieli bezstratna jakość.

trybas
Początkujący

Kubo, tutaj się nie zgodzę, nagrywanie na płyty dvd obrazu HD jako dane, jest strasznie "płytożerne", obraz HD zajmuje sporo przestrzeni.

Popieram zgrywanie na dysk komputera :thumbsup: .

W ramach ciekawostki dodam, ze za 3 lata nie warto będzie kupować już sprzętu wyposażonego w gniazdo VGA. Firma Intel zapowiada, że przestanie wspierać około 2015 roku ten standard (AMD zapewne też).
Czyli polecany według mnie standard to wypisany przez Ciebie HDMI.

profile.country.pl_PL.title
Miroslaw11
Poszukiwacz

Dalej nie wiem, czy nagrywarka RDR-HX980 jest lepsza od 950?

KubaKajt
Początkujący

co do nagrywarek pytanych to jeżeli żadna nie jest HD to żadna nie jest dobra a ktura lepsza nie wiem, co do zgrywania na dysk komputera to trzeba sobie powiedzieć że ta masowa produkcja dysków typu 500GB doprowadziła do tego że te dyski często padają i co wtedy? dwa lata wspomnień uszkodzone. Ja nagrywam sobie nawet po 10min na płytę dvd ale mam pewność że za dwa lata będę mógł ją odtworzyć i zgrać na coś innego. Dyski HDD nie nadaja sie do archiwum, niby pamięci flash miały być żywotne ale też padają, płyty DVD najmniej są awaryjne bo po poprawnym zapisie raczej przez kilka lat nic z tym nie powinno sie zdarzyć. Nie jest to tez takie drogie rozwiązanie bo płyta tdk kosztuje 1,2zł czyli za 12zł możemy mieć 45GB, to taniej nić płyty BD bo tdk BD 25GB kosztuje 25zł a musieli byśmy mieć je dwie, do tego prędkość zapisu x1, x2 pokazuje że BD coś pod górkę mają i byc może pojawi sie coś innego.

a VGA podałem tylko jako rodzaj wtyczki bo to było pierwsze w TV reszta pojawiła się później, apropo tego to ja bym wolał jeden prosty jednożyłowy kabelek HDSDI i było by prościej, lepiej bo bez kompresji i taniej ale to już pytanie do sony dlaczego ograniczają nas dwumetrowym kablem HDMI, HDMI totaki ułomny potomek IEEE 1946 który nie tak dawno umarł.

trybas (27 grudnia 2010)
Post edytowany.

trybas
Początkujący

kabel HDMI jest obecnie standardem, ciężko obarczać kogokolwiek za standard przesyłu danych obowiązujący prawie wszędzie ;)

profile.country.pl_PL.title
Miroslaw11
Poszukiwacz

Dyskutujecie Panowie nad standardami przesyłu, a ja dalej nie wiem, czy nagrywarka 980 jest lepsza od 950 i czy SONY produkuje nagrywarkę BLU-RAY, w katalogu nie widzę. Zastanawiam się po co kupiłem kamerę HD, skoro moja nagrywarka (950) nie potrafi zarejestrować z niej obrazu. Poprzednio miałem kamerę digital 8 i mogłem zgrywać materiał po kabelku DV, a teraz zostaje mi zwykłe AV, to chyba się uwsteczniam?