anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera XR-550VE a Sony Vegas pro9.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Kamera XR-550VE a Sony Vegas pro9.

Witam wszystkich "Sony-maniaków"....
Mam pytanko;
Nagrałem swoją kamerką materiał z Sylwestra w jakości SD 16:9..Nagrałem to w SD ponieważ prawie wszyscy imprezowicze będą to odtwarzac' w zwykłych odt. DVD.
Moje pytanie brzmi; -jakie ustawienia początkowe ustawic' w Vegasie?Bo jest tego tu od......

Jak ktoś pracuje na Vegasie to proszę o pomoc...... :c31
Pozdrawiam.....

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam trybas :c37
Moja próba skończyła się kolejnym niepowodzeniem. :c71
Próbowałem różnych ustawień.Specjalnie zapisywałem sobie na kartce swoje ustawienia początkowe i końcowe... itd. Wypaliłem płytkę z tymi ustawieniami i odtwarzałem w swoim odtwarzaczu na telewizorze.Efekt był taki:Przy niektórych ustawieniach efekt był dobry ale jedynie gdy obraz był stabilny bez żadnych gwałtownych ruchów.Gdy jednak ruszyłem szybciej kamerą to na obrazie były paski i lekko się trząsł..... :cry:

trybas..... Może masz jednak rację że wina leży w sprzęcie itd.
Jak możesz to daj mi jakieś namiary w co powinienem się zaoparzyc'.
Może powinienem przesiąśc' się na "siódemkę" a może przeprowadzic' TUNING mojego XP-ka?
W jaki sprzęt się zaopatrzyc' żeby to dźwignęło??
Proszę o pomoc.... :c31
Pozdrowionka

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

efekt który opisujesz przypomina mi źle ustawiony interlace (na odwrotny) raz zrobiłem taki błąd i sceny szybkie wygladały tragicznie.

co do sprzętu, to do obróbki wideo HD przy systemie 32bitowym nie poszalejesz , najlepiej posiadać 64bitowy system, 8-16GB RAMu i co najmniej 2dyski połączone w RAID 0 lub bezpieczniejszy system RAID 5 i 6 zastosowany na większej ilości dysków.

trybas
Początkujący

Witam :c37
Alcazar, opisałeś bardzo mocny zestaw, samemu mam zamiar w tym miesiącu założyć RAID0 na swoim komputerze. Jednak już 4GB ram, oraz jeden dysk daje nam możliwość obróbki materiału HD, może nie jest to aż tak komfortowe jak w zaproponowanej przez Ciebie konfiguracji, ale nie jest też uciążliwe.

Przeszedłem się wczoraja po sklepach komputerowych, żeby zobaczyć co proponują sprzedawcy do obróbki filmów HD tak do 2500zł.
Prawie wszędzie zaproponowali, około 4GB Ram, procesor 4 rdzenie z taktowaniem ponad 2 GHz oraz kartą graficzna około 1 GB pamięci (w dane szczegółowe nie będę wnikać).
Samemu obrabiam materiał na Intel i5, 4GB ram i jest ok.

Póki co proponuję sprawdzić jak zachowuje się obraz po konwersji w Free HD Converter 1.7.

1. Instalacja:
Wszystko przebiega normalnie, ale pamiętaj odznaczyć na 6 stronie:
"Install the Dealio Toolbar" oraz "Set Yahoo! as my(...)." Jeżeli zostawisz te opcje spowoduje to zainstalowanie zbędnych dodatków do twojej przeglądarki.

2. Obsługa:
Po uruchomieniu programu wybierz DVD Pal:

http://img715.imageshack.us/img715/5845/gotowe1s.jpg

Polecam również ustawienie innych opcji tak jak przedstawiłem poniżej:

http://img109.imageshack.us/img109/1978/gotowe2.png

Następnie kliknąć CONVERT!

Plik wyjściowy pokaże się w tym samym folderze w którym jest plik wejściowy. Wystarczy nagrać go już tylko na DVD.

Na początek radzę konwertować 10-20 sekundowy plik w którym słychać dźwięk.
Nagrać i sprawdzić jak zachowa się na odtwarzaczu DVD.

Zrobiłem tak na dwóch komputerach:
1. 4GB Ram, Intel i5, 1GB na grafice, Windows 7 pro,
2. 1GB Ram, AMD Semprom 64, 256 MB na grafice, Windows xp 64 SP3,
Nie było żadnych zakłóceń na obrazie, płyta w odtwarzaczu DVD odpaliła się bez problemu.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam :c37
Próbowałem kombinowac' przez ten programik.Obraz był ok.ale dźwięk miał jakieś zakłócenia...

Postanowiłem pobawic' się trochę jeszcze Vegasem. Tak jak pisał "alcazar" przestawiłem opcje projektu;
Deinterlance method: zmieniłem z >Nonena> interpolate fields a przy renderowaniu ustawiłem >PAL DVD Widescreen i zmieniłem z Lower filed first na Uper filed first. Zrzuciłem ten materiał do Architecta, wypaliłem płytę i odtworzyłem na telewizorni... Nareszcie efekt był zadawalający!!! :D Bez Żadnych zakłóceń, pasków, itd... :thumbsup:

Nurtuje mnie jeszcze sprawa związana ze sprzętem;
Trochę jest za wolny na pikach AVCHD.
Wiem że mam za mało RAM-u ale czy nie da się do mojego XP-ka dołożyc' trochę RAM-u?
Słyszałem że można pokąbinowac' z kościami w "dualu".Że wtedy podobno szybciej pracują...?
Wiecie coś na ten temat?
Pozdrowionka...

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

syatem 32bit ma ograniczony dostęp do pamięci Ram i wykorzystuje tylko "4GB" z czego jeszcze jakąś część zabiera sobie na jakieś bajery "Billa" i zostaje nam troszkę więcej niż 3,2GB

dual - chyba coś daje ale co :) nie wiem może dlatego ze zawsze miałem w dualu :)

moja rada jest następująca jeśli niechcesz dużo inwestować w sprzęt to zainwestuje w Ram max 4GB bo system 32bit posiadasz, a do tego kup sobie jakieś dwa tanie nawet używane 250GB dyski z prędkością 7200 (ja polecam Samsungi , szybkie , ciche i zimne co przy pracy ciągłej jest bardzo znaczące), na tych dwóch dyskach postaw sobie partycje RAID 0 i pliki do obróbki w rzucaj na ten dysk (oczywiście nie zapominaj o kopi zapasowej plików), zobaczysz diametralną różnice w obsłudze plików video , wszystko nawet przy przewijaniu działa normalnie i nie zrywa , czy zatrzymuje odtwarzania, polecam.

osobiście kilka lat temu zakupiłem 4x160GB połączyłem w RAID 0 i doznałem szoku , komputer przeskoczył w inny wymiar.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Witam wszystkich bardzo serdecznie :c37
Dziękuje panowie za wszystkie podpowiedzi. :thumbsup:
Na te forum aż miło wejśc'.Nikt nie nabija się że czegoś nie wiesz, nawet jeśli jest to drobnostka.Tylko stara się pomóc :c4
Panowie "trybas" i "Alcazar" dla was wielki "SZACUN" :c22
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc......

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

mnie również bardzo miło że mogłem pomóc. :c37