anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX50 i Tryb Makro

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sony DSC-HX50 i Tryb Makro

Cześć,

 

Wielokrotnie spotkałem się już z pewnymi opiniami (również w artykułach o fotografii), że aby zrobić lepsze zdjęcie makro zamiast przybliżać maksymalnie obiektyw do przedmiotu, lepiej ustawić zoom na maksymalny i wyostrzyć z minimalnej odległości, która umożliwia nam ustawienie ostrości. 

 

Dzięki uprzejmości Sony Polska, mam możliwość sprawdzić jak to wygląda w praktyce w modelu Cyber-shot DSC-HX50.

 

ZOOM minimalny i minimalna odległość od soczewki, która pozwala na uzyskanie ostrego obrazu

close.jpg

 

A teraz MAKSYMALNY ZOOM (w przypadku HX50 to x30) i zdjęcie z najmniejszej odległości, z której można ustawić ostrość.

close_n.jpg

 

 

I drugi przykład:

 

Zdjęcie z soczewką tuż przy obiekcie

close2n.jpg

 

I następne z maksymalnym zoomem i najmniejszą odległością, z której możemy uzystawić ostrość.

close2.jpg

 

W przypadku aparatów kompaktowych z dużym zoomem trudno jednoznacznie stwierdzić, że zdjęcia na dużym zoomie wyglądają lepiej. Moim zdaniem w przypadku obiektów nieruchomych spokojnie możemy ustawiać minimalny zoom i fotografować z bardzo małej odległości bowiem mimo wszystko te małe detale są lepiej widoczne. Dodam też, że odległość od przedmiotu przy maksymalnym zoomie wynosi ~2m.

 

A jak Wy najczęściej fotografujecie swoimi aparatami w trybie makro?

 

Pozdrowienia :slight_smile:

Tagi (3)
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

Świetne zdjęcia. Też coś wczoraj zrobiłem. Ja zastosowałem technikę maksymalnego zblizenia obiektywu do obiektu. Jak wyszło sami zobaczcie:

 

nr10.jpg

 

nr11.jpg

 

nr9.jpg