anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Cyber-Shot DSC HX400V z osłoną przeciwsłoneczną (tulipan)

profile.country.PL.title
laskovy
Nowicjusz

Sony Cyber-Shot DSC HX400V z osłoną przeciwsłoneczną (tulipan)

Dzień dobry,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem aparatu Sony Cyber-Shot DCS-HX400V. Aparat jest nowy, zakupiony w sklepie. Jestem amatorem. Od razu postanowiłem poszukać akcesoriów do aparatu i znalazłem m.in. osłonę przeciwsłoneczną - tulipan. Osłona jest nakręcana na obiektyw. I teraz pojawia się problem - niektóre zdjęcia (ale niektóre) wyglądają tak jak te poniżej. Pochodzą one z wypadu w plener właśnie celem przetestowania aparatu. Dodam, że praktycznie cały czas tulipan był na aparacie i tylko niektóre zdjęcia przypominają te poniżej - chodzi o te czarne elementy na brzegach. Pytanie moje brzmi - czy to może być tulipan? Większość zdjęć była robiona albo na inteligentnej automatyce albo na programie "Krajobraz".

 

Druga sprawa - tak jak wspomniałem jestem amatorem, przed tym aparatem miałem Finepixa 1600. I to co mnie zaskakuje w Sony to taki dziwny efekt "bujania" obrazu - na przykład przenoszę aparat z jednego obiektu na drugi i przez chwilę mam efekt "zabujania" obrazem - czy tak działa stabilizacja obrazu w Sony? Ten Finepix też miał stabilizację ale nie miał takich "wizualnych" efektów. Pytam, bo aparat jest nowy, na gwarancji - jeżeli to wada będę reklamował.

 

Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam.

Tomek

 

PS: Dodałem zdjęcie samej osłony

DSC00126.JPGDSC00178.JPGDSC00106.JPG

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Dzień dobry,

powodem opisanego problemu może być albo źle założona osłona, albo po prostu za długa na szeroką ogniskową. Proszę sprawdzić, czy jest dobrze założona i spróbować w ogóle jej nie zakładać.

Czy w przypadku stabilizacji efekt pływania występuje w momencie, gdy spust migawki jest wciśnięty do połowy, czy również w momencie, gdy nic nie jest wciśnięte?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
laskovy
Nowicjusz

Dzień dobry,

 

Dziękuję za odpowiedź. Odnośnie osłony - próbowałem montować ją na różne możliwe (dopuszczalne) sposoby, osłonę nawet widzę w wizjerze ale przy ogniskowej 4,3mm. Ewidentnie jest wina przesłony, zamówiłem już inną.

Co do pływania, przepraszam ale nie uściśliłem, zwróciłem teraz uwagę, że ten efekt występuje tylko na zoomie (i to dużym) i przy poruszaniu aparatem, oprócz tej sytuacji nie odnotowałem problemu, zakładam, że to normalny efekt.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kajacc
Nowicjusz

Witam. Mam również pytanie odnośnie osłony przeciwsłonecznej tulipanek. Kupiłam dedykowana do tego modelu ale mam ten sam problem co autor posta. Widać ja w obiektywie. Czy Pan który rozpoczął wątek zakupił inny model? I czy nowa osłona pasuje. Jeśli tak to czy mogę prosić o namiary. Z góry dziękuje. Kaja

profile.country.PL.title
laskovy
Nowicjusz

Witam,

 

Tak zakupiłem nową osłonę "okrągłą" ale też ją widać - na krótkiej ogniskowej. Radzę sobie tak, że daję lekki zoom i osłona znika z kadru :slight_smile:

 

Pozdrawiam 

profile.country.PL.title
kajacc
Nowicjusz

Bardzo dziękuje za odpowiedz .

Niestety podejrzewałam ze tak może być z większością osłon.

Musiała by być chyba typowa do szerokokątnych obiektywów , okrągła i o dużej średnicy.

Widziałam taka silikonowa którą można składać w zależności od potrzeby...może ona będzie dobra. Pomyśle , poczytam i zobaczę ... może ja kupię.

w każdym razie bardzo dziękuje za odpowiedz ☺️👌 i pozdrawiam . Kaja