anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparatu CYBER-SHOT DSC-HX20V - naprawa gwarancyjna

ROZWIĄZANE
Waldemar.Z
Poszukiwacz

Aparatu CYBER-SHOT DSC-HX20V - naprawa gwarancyjna

Witam,

 

Teraz rozumiem problemy z Europejską Gwarancją Sony Door To Door.

Wysłałem ten aparat fotograficzny do serwisu SONY w celu naprawy usterki.

Po włączeniu aparatu i wysunięciu obiektywu słychać było głośne brzęczenie jakiegoś mechanizmu, które czasami ustawało po kilkukrotnych zmianach zoom-u.

 

Dostałem cztery mail-e od serwisu PRAM, pierwszy o dostarczeniu aparatu, drugi o przystąpieniu do  diagnozy, trzeci o zakończeniu naprawy i czwarty o odesłaniu produktu.

 

W między czasie Sony przysłało mi prośbę o opinię o aparacie - oczywiście pochwaliłem w niej błyskawiczne działanie serwisu.

 

Jakie było moje zdziwienie dzisiaj po odebraniu przesyłki, kiedy się okazało, że naprawy nie dokonano ponieważ stwierdzono, że jest nienaprawialna i mam odesłać produkt do sprzedawcy w celu wymiany na nowy wolny od wad.

 

To dla mnie coś nowego - gwarancja producenta ma być scedowana przez producenta na sprzedawcę?

Przecież ja korzystam  z gwarancji producenta a nie z niezgodnością towaru z umową.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Aparat został zakupiony niespełna 2 lata temu w amazon.co.uk. przez Internet.

Może ktoś ma już doświadczenia w tej materii.

 

Serwis autoryzowany SONY wystawił mi oświadczenie o wymianie produktu ze względu na jego nienaprawialność.

 

Jak mam dalej dochodzić swoich praw?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Waldemar.Z
Poszukiwacz

Witam ponownie,

 

Mój problem został wreszcie rozwiązany.

Dostałem zwrot pieniędzy z amazon.co.uk po zgłoszeniu do nich problemu.

 

Zapewne przyczyniły się do tego osoby z supportu Sony Polska a szczególnie w ostatnim okresie Pani Monika Z - przesyłam podziekowania.

 

Nie jest to idealne rozwiąznie ponieważ dostałem zwrot pieniędzy w wysokości w jakiej wpłaciłem, a kupowałem wtedy w okresie promocyjnym.

Za otrzymaną kwotę nie mogę dzisiaj kupić odpowiednika mojego aparatu biorąc pod uwagę, że zależy mi na wbudowanym gps i nie gorsze parametry aparatu niż posiadałem.

Muszę dokonać ponownie wyboru nowego kompaktu, mam nadzieję że teraz nie bedzie to błędny wybór.

Pozdrawiam.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Waldemar.Z
Poszukiwacz

To ponownie Ja.

 

Napisałem o problemie do SONY Polska.

 

Otrzymałem informację, że sprawę skierowano do działu reklamacji.

 

Czekałem około 10 dni. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Po 14 dniach znowu sie przypomniałem.

Dalej brak odpowiedzi.

 

Brak słów...

 

Jestem uparty, bedę walczył o swoje prawa wszelkimi dostepnymi środkami.

Pomoc jednak by się przydała.

Pozdrawiam wszystkich klientów produktów SONY.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, może pytanie wyda się dziwne, ale skąd jest aparat (wiem, że zakupiony w amazonie) ponieważ w uk sprzedawane są sprzęty i honorowana jest gw z np HK, a w PL naprawią Ci tylko sprzęt który pochodzi z UE i ma gwarancje europejską.

Waldemar.Z
Poszukiwacz

Witaj,

Może nie wszystko dokłądnie napisałem.

Aparat posiada europejską gwarancję i dlatego został przyjęty do naprawy do serwisu PRAM S.C. autoryzowanego przez Sony w systemie DOOR TO DOOR.

 

Odesłano mi aparat bez naprawiania i dostałem dokument o następującej treści (fragmenty dokumentu):

 

SONY

OŚWIADCZENIE O WYMIANIE PRODUKTU

Niniejsze Zgłoszenie jest dokumentem stwierdzającym, iż Produkt przedstawiony do naprawy nie jest naprawialny iw związku z tym podlega wymianie na wolny od wad, w miejscu gdzie zostal zakupiony. 

 

Opis wady Produktu:

Uszkodzony obiektyw (stabilizator obrazu), brak mozliwości wykonania naprawy - niedostępne części (no longer

obtainable). 

Na podstawie niniejszego Zgłoszenia Sprzedawca, który wydał Produkt klientowi nowy wolny  

od wad Produkt, otrzyma stosowną  stosowną rekompensatę po przedstawieniu wypełnionego  

dokumentu do Dostawcy Produktu. 

 

INFORMACJE DODATKOWE

1. Wadliwy Produkt przyjęty od klienta należy dostarczyć do swojego dostawcy od ktorego produkt zostal zakupiony.

Jesli dostawcą jest Sony, wadliwy Produkt należy przeslac na adres:

Autoryzowane Centrum Serwisowe Sony

PRAM s.c.

ul. Połczyńska 1158.

01-303 Warszawa.

5. W przypadku braku Produktu. Sprzedawca może wydać klientowi inny, rownorzędny model Produktu. W takiej sytuacji należy podać numer faktury zakupu z Sony odnoszącej się do Produktu wydanego klientowi.

 

Napisałem do SONY, że nie mogę zwrócić sprzedawcy bo w Amazon.co.uk nie ma możliwości uwzględnienia polskiego dokumentu, który otrzymałem.

Odpisano mi, że sprawa została skierowana do działu reklamacji.

Jednak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi a minęło już sporo czasu.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zgłosiłem ten wątek do Supportu Sony. Mam nadzieję, że uda się szybko rozwiązać Twoją sprawę :slight_smile:

Waldemar.Z
Poszukiwacz

Dziękuję za wsparcie. 

Waldemar.Z
Poszukiwacz

Witam ponownie,

 

Mój problem został wreszcie rozwiązany.

Dostałem zwrot pieniędzy z amazon.co.uk po zgłoszeniu do nich problemu.

 

Zapewne przyczyniły się do tego osoby z supportu Sony Polska a szczególnie w ostatnim okresie Pani Monika Z - przesyłam podziekowania.

 

Nie jest to idealne rozwiąznie ponieważ dostałem zwrot pieniędzy w wysokości w jakiej wpłaciłem, a kupowałem wtedy w okresie promocyjnym.

Za otrzymaną kwotę nie mogę dzisiaj kupić odpowiednika mojego aparatu biorąc pod uwagę, że zależy mi na wbudowanym gps i nie gorsze parametry aparatu niż posiadałem.

Muszę dokonać ponownie wyboru nowego kompaktu, mam nadzieję że teraz nie bedzie to błędny wybór.

Pozdrawiam.