anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony a55 pytanie i problem

profile.country.en_GB.title
zuzameduza
Początkujący

sony a55 pytanie i problem

Witam !
Zakupiłam sony a55.
Sama się dziwie, od kiedy lustrzanki sony weszły na rynek byłam przeciwna.. Miałam nikona d40 lecz musiałam niedawno wyposażyć się w nowy sprzęt.. poszłam do mediaexpert ... byłam nastawiona na Canona albo Nikona (nie ważne juz jakie modele) była miła obsługa.. spędziłam tam wiele czasu na dyskusji o lustrzankach sony.. i przekonałam się, naprawde :) pozdrawiam bardzo Pana który tak pięknie opowiadał o :c56 ;)) a szczególnie o nowych modelach a33 i a55 .. zdecydowałam sie na a55.. i jak narazie jestem zadowolona ! :) zaczęłam sporo czytać na temat :c56 .. może zaczne od strony gorszej ;) sporo zdjęć już zrobiłam lecz dziś jak chciałam zrobić zdjecia na P A S M to robiło mi kilka zdjęć..tzn. robię jedno zdjecia ale robi jakby kilka i później wkurzające 'procesing' jak w seri zdjęć czy panoramy.. nie wiem co gdzie źle zmieniłam ale martwi mnie to.. bo nie wiem gdzie to zmienić. . byłabym bardzo wdzieczna jeżeli dostałabym jakieś wskazówki !
Nie wiem czy to dobry pomysł napisać tu dwa problemy w jednym wątku ale spróbujmy . Tą bardziej przyjemniejszą sprawą jest zakup obiektywów.. Narazie użytkuje kita ale chciałabym wyposażyć się w miare tani i dobry obiektyw do portretów ... jaki polecacie ?
(przepraszam jeśli postuję w złym dziale, ale jestem tu nowa i nie odnajduje się jeszcze ;))

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Czołem :c20 Myślę, że pierwszy problem może być rozwiązany przez zakup szybszej karty.
Zaś, co do obiektywu. Najfajniejsza portretówka w kategorii relacji ceny do jakości w naszym systemie to Sony 85/2,8 SAM :c20

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zuzameduza napisał(a):

Witam !
Zakupiłam sony a55.
Sama się dziwie, od kiedy lustrzanki sony weszły na rynek byłam przeciwna.. Miałam nikona d40 lecz musiałam niedawno wyposażyć się w nowy sprzęt.. poszłam do mediaexpert ... byłam nastawiona na Canona albo Nikona (nie ważne juz jakie modele) była miła obsługa.. spędziłam tam wiele czasu na dyskusji o lustrzankach sony.. i przekonałam się, naprawde :) pozdrawiam bardzo Pana który tak pięknie opowiadał o :c56 ;)) a szczególnie o nowych modelach a33 i a55 .. zdecydowałam sie na a55.. i jak narazie jestem zadowolona ! :) zaczęłam sporo czytać na temat :c56 .. może zaczne od strony gorszej ;) sporo zdjęć już zrobiłam lecz dziś jak chciałam zrobić zdjecia na P A S M to robiło mi kilka zdjęć..tzn. robię jedno zdjecia ale robi jakby kilka i później wkurzające 'procesing' jak w seri zdjęć czy panoramy.. nie wiem co gdzie źle zmieniłam ale martwi mnie to.. bo nie wiem gdzie to zmienić. . byłabym bardzo wdzieczna jeżeli dostałabym jakieś wskazówki !
Nie wiem czy to dobry pomysł napisać tu dwa problemy w jednym wątku ale spróbujmy . Tą bardziej przyjemniejszą sprawą jest zakup obiektywów.. Narazie użytkuje kita ale chciałabym wyposażyć się w miare tani i dobry obiektyw do portretów ... jaki polecacie ?
(przepraszam jeśli postuję w złym dziale, ale jestem tu nowa i nie odnajduje się jeszcze ;))


Witaj,

wg mnie ten problem to kwestia specjalnego programu (tzw. Wieloklatkowa redukcja szumów), który redukuje szum wykonując kilka klatek (111 strona instrukcji ;) ). Naciśnij przycisk "ISO" i powiedz mi co tam widzisz? Zmień na normalną opcję np, iso 200



Na temat szkiełka do portretów było już co najmniej kilka razy np. tutaj:
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=189&t=620
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=78&t=8940
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=79&t=8185
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=78&t=7899

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
zuzameduza
Początkujący

O jej bardzo dziękuje ! :) już uporałam się z moim problemem, no tak miałam ustawione źle ISO :) bardzo dziękuje !!!! :))
co do obietywów również dziekuje.. będe musiała trochę poczytać wgłębić się i zobaczymy ;)

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

zanim ogarniesz pojęcie czułości ISO to ustaw sobie "Auto".
dzięki temu w trudniejszych warunkach aparat będzie tak sprytnie dobierał optymalną wartość abyś mogła uniknąć poruszonych zdjęć :thumbsup: