anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z wyświetlaniem zdjęć

Ruda------
Początkujący

Problem z wyświetlaniem zdjęć

Od niedawna jestem posiadaczką Sony A300. Zauważyłam następujący problem. Po zrobieniu ok 100 zdjęć w formacie jpg., gdy chcę obejrzeć wykonane zdjęcia na aparacie to niektóre znikają i na wyświetlaczu pojawia się błąd "nie można wyświetlić zdjęcia". Po zgraniu na komputer danych zdjęć nie można otworzyć bądź są rozmazane do połowy. I teraz pytanie wina aparatu czy karty? Karta to Kingston 8GB. Według mnie coś z kartą jest nie halo ale wolę się spytać.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

również według mnie problem jest w karcie :rolling_eyes:
polecam zakup czegoś lepszego :thumbsup: (karty SONY CF, Lexar, SanDisk)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

Miałam tak kiedyś w DSC-H7. Powodem była karta pamięci.
W tej chwili w A300 mam Sony CF 300x45 4GB i działa rewelacyjnie.

profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Mój ojciec ma cyfrówkę Canona i kartę pamięci Kingston, z którą są kłopoty takie jak wymieniłaś. Czyli kup nową kartę, najlepiej sony :thumbsup:

Dodam też, że przy odłączaniu aparatu/karty należy kliknąć "zatrzymaj dysk" bądź "wysuń dysk" (w przypadku karty), bo jeżeli wyszarpujemy za każdym razem to każda karta może się popsuć.
(Tak przynajmniej słyszałem i sam niestety doświadczyłem)

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Enzo napisał(a):


Dodam też, że przy odłączaniu aparatu/karty należy kliknąć "zatrzymaj dysk" bądź "wysuń dysk" (w przypadku karty), bo jeżeli wyszarpujemy za każdym razem to każda karta może się popsuć.
(Tak przynajmniej słyszałem i sam niestety doświadczyłem)


Też słyszałem i też tak robię
Jeszcze zostałem przeszkolony co do wilkości , pojemności karty :c3
Lepiej jest miec 2 karty o mniejszej pojemności niż jedną większą ... :D

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Ruda------
Początkujący

Enzo napisał(a):

Mój ojciec ma cyfrówkę Canona i kartę pamięci Kingston, z którą są kłopoty takie jak wymieniłaś. Czyli kup nową kartę, najlepiej sony :thumbsup:

Dodam też, że przy odłączaniu aparatu/karty należy kliknąć "zatrzymaj dysk" bądź "wysuń dysk" (w przypadku karty), bo jeżeli wyszarpujemy za każdym razem to każda karta może się popsuć.
(Tak przynajmniej słyszałem i sam niestety doświadczyłem)

Pozdrawiam



No tak to oczywiste. Zresztą moja karta nawet nie była podłączana do komputera przed wystąpieniem tegoż błędu.
No cóż pozostaje tylko w najbliższej przyszłości zakupić nową, lepszą kartę. ;)

kristos
Początkujący

Posiadam owego SanDisca 8gb. Nie była tania ale warto bo jest dosyć szybka. Polecam:)

profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Witam, ja nie posiadam czytnika kart (jest mi zbędny), kabel podłączam bezpośrednio pod aparat, z tym że najpierw podłączam kabel a dopiero włączam aparat i jak kończę zgrywanie zdjęć to najpierw wyłączam aparat a dopiero wyciągam kabel z gniazda, a posiadam 2 karty Sony 4 GB UDMA 300x 45MB/s (write). I wcale nie narzekam sprawują się całkiem dobrze :thumbsup:

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jolasony
Poszukiwacz

Mam problem z odtworzeniem zdjęć w aparacie. Zdjęcia już wcześniej zgrałam na komputer.

Używam karty Kingston  SDA3/64 GB

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

@jolasony Na czym polega Twój problem? Napisz coś więcej.