anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera nowej linii aparatów: NEX

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera nowej linii aparatów: NEX

Miło mi poinformować o dzisiejszej premierze nowych aparatów NEX
http://www.forum.sony.pl/download/file.php?id=25660
http://www.sony.pl/hub/dslr/nex5-nex3

Niesamowite nowe aparaty cyfrowe Sony NEX-5 i NEX-3 o wyjątkowo małym rozmiarze umożliwiają każdemu rejestrację obrazów w jakości zdjęć zrobionych cyfrową lustrzanką. Zrób pierwszy krok w stronę zdjęć o jakości lustrzanki cyfrowej, skorzystaj z krótkich czasów reakcji przy fotografowaniu i poznaj komfort związany z wymiennymi obiektywami oraz inteligentnymi funkcjami, takimi jak filmy w jakości AVCHD i tryb Sweep Panorama. Niewielkie aparaty cyfrowe NEX-5 i NEX-3 to moc możliwości kreatywnych, stylowa konstrukcja oraz prostota obsługi.



Informacja prasowa firmy Sony:

Londyn, 11 maja 2010 r.

Obraz jak z lustrzanki - bez zbędnych kilogramów

Nowe, łatwe w użyciu aparaty Sony NEX-5 i NEX-3 z wymiennymi obiektywami i nagrywaniem filmów HD

- Nowe aparaty cyfrowe Alpha - jakość obrazu jak z lustrzanki i kompaktowe wymiary
- Najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami (NEX-5)
- Przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela
- Nagrywanie filmów HD (w modelu NEX-5 1080i) z dźwiękiem stereo oraz szybkim i cichym autofocusem
- System mocowania obiektywów typu E
- Możliwość korzystania z obiektywów do lustrzanek Alpha przy użyciu oferowanego oddzielnie adaptera
- Tryb panoramy z funkcją 3D

Już niedługo do rąk miłośników fotografii trafią dwa zaskakująco niewielkie i bardzo łatwe w obsłudze aparaty, które pozwolą cieszyć się świetnym obrazem i szybkością działania znaną z lustrzanki cyfrowej.

W rodzinie Alpha pojawią się kompaktowe aparaty NEX-5 i NEX-3. Nowe modele swobodnie mieszczą się w kieszeni kurtki albo torebce. Mimo to pozwalają na korzystanie z różnych obiektywów, a jakością wykonywanych zdjęć nie ustępują pełnowymiarowym lustrzankom. W odróżnieniu od standardowych lustrzanek cyfrowych, nowe aparaty nie zawierają lustra, co pozwoliło na zmniejszenie ich grubości do zaledwie 24,2 mm (NEX-5, w najwęższym miejscu). Luksusowym elementem aparatu NEX-5 jest mocna, ale lekka obudowa magnezowa, dzięki której aparat ten jest najmniejszym i najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymiennymi obiektywami.

Sercem obu prezentowanych urządzeń jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela. Jest on znacznie większy od przetworników tradycyjnych aparatów kompaktowych, co przekłada się na niezwykle niski poziom szumów w obrazie i twórcze efekty nieostrości, znane użytkownikom lustrzanek.

Jakość fotografii i filmów poprawia dodatkowo wydajny procesor obrazu BIONZ. Dzięki niemu aparat działa niemal równie szybko jak lustrzanka, ma szybką i dokładną automatykę ostrości i cechuje się minimalnym opóźnieniem wyzwolenia migawki. Oba modele umożliwiają także zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości, z szybkością do 7 klatek na sekundę (ostrość i ekspozycja blokowane są na pierwszej klatce).

Elegancki, przejrzysty system obsługi z nowym menu ułatwi dostęp do twórczych możliwości nowych modeli zarówno pasjonatom fotografii, jak i użytkownikom bez wielkiego doświadczenia. Parametry ujęcia wybiera się intuicyjnym w użyciu pokrętłem sterującym i dwoma przyciskami. Obracając pokrętło, można na przykład zmieniać głębię ostrości w obrazie podglądanym w czasie rzeczywistym na ekranie LCD, co znakomicie ułatwia wykonywanie pięknych, profesjonalnych zdjęć portretowych. Dla początkujących użytkowników dodatkową pomocą okażą się wyświetlane na ekranie wskazówki i system pomocy.

Zarówno obraz, jak i ustawienia aparatu pojawiają się na dużym i jasnym wyświetlaczu XtraFine LCD z technologią TruBlack o przekątnej 3 cali (7,5 cm). Wyświetlacz ten można dopasować do wysokości ujęcia, odchylając go w górę albo w dół, a samoczynna regulacja jasności gwarantuje jego świetną czytelność nawet w plenerze. Dzięki technologii TruBlack wyświetlany obraz jest jeszcze bardziej żywy i kontrastowy.

Zastosowanie w aparatach nowego systemu mocowania obiektywów typu E umożliwiło znaczące zmniejszenie wielkości i wagi zestawu. Do codziennego fotografowania idealnie nadaje się obiektyw typu "naleśnik" E 16 mm F/2,8, umożliwiający noszenie aparatu w kieszeni. Pole widzenia tego obiektywu można zwiększyć przy użyciu konwertera szerokokątnego VCL-ECU1 i konwertera "rybie oko" VCL-ECF1. Oba konwertery mają wysoką rozdzielczość optyczną i atrakcyjne, utrzymane w stylistyce aparatu wzornictwo.

Podróżującym można polecić zmiennoogniskowy obiektyw E 18-55 mm F/3,5-5,6, który dzięki wewnętrznemu stabilizatorowi Optical SteadyShot zapewnia lepszą jakość zdjęć wykonywanych z ręki.

Modele NEX-5 i NEX-3 będą dostępne w zestawach z jednym z powyższych obiektywów, a także z obydwoma. Model NEX-5 będzie ponadto można nabyć z dodatkowym, zmiennoogniskowym obiektywem E 18-200 F/3,5-6,3 wyposażonym w stabilizator obrazu Optical SteadyShot i odznaczającym się dużym, 11-krotnym zoomem. Obiektyw ten posiada również tryb Active, zapewniający w położeniu szerokokątnym znacznie stabilniejsze nagrywanie filmów.

Zastosowanie oferowanego oddzielnie adaptera LA-EA1 umożliwi ponadto użycie ponad 30 obiektywów i telekonwerterów systemu :c56 , jak również wielu starszych konstrukcji z mocowaniem A (tylko w trybie ręcznej regulacji ostrości).

Modele NEX-5 i NEX-3 jako pierwsze w rodzinie Alpha umożliwiają nagrywanie filmów HD. Po naciśnięciu przycisku nagrywania filmu aparat NEX-3 rozpocznie zapis obrazu HD z dźwiękiem stereo w stosunkowo niewielkim pliku MPEG4, idealnym do przechowywania na komputerze i publikacji w Internecie. Model NEX-5 rejestruje filmy Full HD (1920 x 1080i) w gwarantujących wysoką jakość plikach AVCHD, przeznaczonych do odtwarzania na podłączonym telewizorze HD. Oba aparaty są wyposażone w złącze akcesoriów, do którego można podłączyć miniaturowy mikrofon stereofoniczny ECM-SST1, zapewniający wyższą jakość ścieżki dźwiękowej.

Aparaty NEX-5 i NEX-3 są pierwszymi modelami z rodziny Alpha, które wyposażono w tryb panoramy - wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w pionie lub poziomie. Urządzenie samoczynnie wykonuje serię zdjęć, a następnie łączy je w szczegółowe, 23-megapikselowe panoramy o efektywnym kącie widzenia 226°3. Użytkownicy kompatybilnych telewizorów BRAVIA 3D będą mogli również wyświetlać pliki z panoramami z zapierającym dech efektem przestrzennym (funkcja panoramy 3D wymaga aktualizacji oprogramowania wewnętrznego aparatu, które będzie dostępne w 2010).

Udoskonalony tryb Auto HDR, wprowadzony początkowo w lustrzance DSLR-A550, pozwala na wykonanie serii trzech zdjęć o różnej ekspozycji, które są następnie elektronicznie łączone w aparacie. W efekcie powstaje jeden obraz HDR (High Dynamic Range) z większą ilością szczegółów w światłach i w cieniach.

Obydwa aparaty są dostarczane z miniaturowym, przypinanym fleszem podłączanym do złącza akcesoriów. Można z niego skorzystać przy słabym oświetleniu. Do oferowanych dodatkowo akcesoriów należy wizjer optyczny FDA-SV1 oraz dopasowane kolorystycznie futerały, torby i paski na ramię.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
233 ODPOW. 233
oldguest
Początkujący

nemesis napisał(a):


Myślę, CS Bielsko, że wygłaszając powyższe "prawdy objawione", albo popełniłeś poważne nadużycie, albo... po prostu lepiej się znasz na telewizorach niż aparatach fotograficznych.



Nigdy nie uznawałem się za mistrza w obu dziedzinach.

nemesis napisał(a):

Można zapytać np.: po co w samochodach manualne skrzynie biegów? Przecież sa automaty. I odpowiedzieć: Bo te manualne są profesjonalne (albo namiastką)... czegoś.



Myślę że to dobry przykład ale np. skrzynie automatyczne 2 sprzęgłowe są na chwilę obecną namiastką profesjonalnej skrzyni sekwencyjnej. Tak samo będzie z bezlustrzankowcami... Kiedyś ludzie nie chcieli automatów a teraz następuje lekki renesans skrzyni automatycznych. Teraz ludzie nie chcą aparatu bez lustra ale będą chcieli...

nemesis napisał(a):

A chodzi w lustrzankach całkiem o coś innego. I sądzę, że każdy używający lustrzanek (poza tymi, co chcą być bardziej profi) poda inne powody.



Nadużyciem jest tutaj pogrubione. Ja mam też duży kontakt z osobami które kupili lustrzanki tylko po to żeby mieć lustrzankę a spokojnie lepszym wyborem DLA NICH był by HX5 czy TX5.

nemesis napisał(a):

Dla mnie jest to wygoda i funkcjonalność. Lubię przyłożyć oko do wizjera i kadrować na matówce a nie na ekraniku, na którym najczęściej mało co widać. Nie lubię świecić w nocy ekranem. Stabilniej trzyma się aparat przyłożony do oka niż trzymany jak obrazek przed sobą. I tylko mi nie mów, że wewnętrzny ekran może zastąpić obraz na matówce. Nie może.



No więc jesteś (mam nadzieje że możemy na "Ty"?) osobą która chce za to zapłacić....
W każdym razie z mojego punktu widzenia:
Na matówce APS-C nic nie widać.... jeśli mówimy o ostrzeniu manualnym (co innego FF). Trochę fotografowałem A500.
W nocy tym bardziej nic nie widać w wizjerze (na ekranie czy to w A550 czy NEX widać DUŻO). Przeżyłem to fotografując swoje auto w nocy. AF nie działa, w wizjerze ćma, ale Manual AF check LV załatwił sprawę mistrzowsko i chirurgiczną dokładnością.
Widziałem w dawnych czasach kilka dawnych hybryd i wizjery były tam całkiem dobre a to było jakiś czas temu...

nemesis napisał(a):

Raczej NEX i im podobne są wynikiem mentalności i upodobania uproszczeń, kosztem czegoś innego. Ale nie jest to powód do negowania sensu istnienia lustrzanek.



Dla mnie są wynikiem odrzucenia reliktów przeszłości rodem z fotografii analogowej...

nemesis napisał(a):

I jeszcze pytanie: jak trzeba skontrować obiektyw, żeby umożliwiał ostrzenie z detekcją fazy?



Oczywiście to literówka pewnie napisał z błędem "skonstruowany" i na szybko autokorektą poprawiłem na "skontrować"
W każdym razie nie znam się, ale otrzymałem info od osób które się znają, że te które są w alfie nie do końca dobrze by współpracowały z system AF NEX-a.

nemesis napisał(a):

I co jest zaskakującego w tym, że aparaty mają mechaniczną migawkę? :c7



To że to relikt przeszłości, dodatkowo część która się zużywa a kompakty miały to do siebie że po milionie zdjęć mogły zrobić drugi milion.

Jeszcze ogólna uwaga. Wyraźnie zaznaczyłem że NEX może zabić PODSTAWOWE lustrzanki nie te pół profesjonalne czy profesjonalne bo to na pewno jeszcze jakiś czas zostaną. Ale zasadność A230 w przypadku NEX-a 500zł tańszego niż obecnie jest mocno dyskusyjna (LV, lepsza matryca, filmy HD, mniejsze wymiary, prostsza obsługa).

Ps. Jak by ktoś miał mnie źle zinterpretować powyższe 2 posty są moją PRYWATNĄ opinią w żaden sposób nie reprezentują stanowiska firmy Sony ani firmy w której pracuję.
Ps2. NEX nie jest w obecnym stanie tym czym bym chciał żeby był ale system i pomysł daje potencjał na miarę dzisiejszych czasów.

spolnemesis1paejw
Początkujący

To może zacznę od końca.
Jak by ktoś miał mnie źle zinterpretować powyższe 2 posty są moją PRYWATNĄ opinią w żaden sposób nie reprezentują stanowiska firmy Sony.

To jest nieprawda - występujesz jako Centrum Sony Bielsko - tak chyba należy rozwinąć Twój nick? I zdania, które wygłaszasz nie mogą być prywatną opinią. Reprezentujesz tu firmę i opinie wygłaszane są w imieniu firmy. Tak ja to rozumiem, i pewnie nie tylko ja.

Ad rem
Uważam, że nadużywasz określenia "relikt przeszłości". Nic nie upoważnia do traktowania jakiegokolwiek rozwiązania (szczególnie powszechnego i uznanego) jako przestarzałego, zbędnego i nienadającego się do użytku. Obrażasz tym stwierdzeniem inteligencję ludzi, którzy chcą używać, teraz i w przyszłości sprzętu, oraz rozwiązań, które pochopnie nazywasz reliktem przeszłości.

nemesis napisał(a):
I jeszcze pytanie: jak trzeba skontrować obiektyw, żeby umożliwiał ostrzenie z detekcją fazy?


Nie znam się, ale otrzymałem info od osób które się znają, że te które są w alfie nie do końca dobrze by współpracowały z system AF NEX-a.

Podając takie informacje, chcielibyśmy trochę szczegółów nt. tej innowacyjności, która nie do końca się sprawdza, szczególnie w konfrontacji z reliktami przeszłości, a nie tylko stwierdzenia, że ktoś, kiedyś, komuś coś powiedział. :c18 I jakoś nie umiem sobie wyobrazić takiego skontrowanego obiektywu...
Teraz ludzie nie chcą aparatu bez lustra ale będą chcieli...


To Twoje zdanie. Całkiem spora część świadomych fotografów jednak nie zrezygnuje z lustrzanki. Owszem, NEX się przyda. Jako dodatek.

Na matówce APS-C nic nie widać.... jeśli mówimy o ostrzeniu manualnym (co innego FF). Trochę fotografowałem A500.
W nocy tym bardziej nic nie widać w wizjerze (na ekranie czy to w A550 czy NEX widać DUŻO). Przeżyłem to fotografując swoje auto w nocy. AF nie działa, w wizjerze ćma, ale Manual AF check LV załatwił sprawę mistrzowsko i chirurgiczną dokładnością.


Jakoś dziwnie nigdy nie miałem problemów z ostrzeniem. Również w nocy. I to zarówno przy pomocy równie ciemnej co APS-C, matówki Zenita, jak i współczesnych :c56

Widziałem w dawnych czasach kilka dawnych hybryd i wizjery były tam całkiem dobre a to było jakiś czas temu..

Ja takiej hybrydy jeszcze nie spotkałem - żeby obraz w wizjerze dorównywał temu na matówce. Poza tym... maluchy, to były całkiem dobre auta i co z tego?

Myślę że to dobry przykład ale np. skrzynie automatyczne 2 sprzęgłowe są na chwilę obecną namiastką profesjonalnej skrzyni sekwencyjnej. Tak samo będzie z bezlustrzankowcami... Kiedyś ludzie nie chcieli automatów a teraz następuje lekki renesans skrzyni automatycznych. Teraz ludzie nie chcą aparatu bez lustra ale będą chcieli...

A tu akurat nie trafiłeś :D Taką skrzynię 2 sprzęgłową można raczej porównać do lustrzanki z QLV (ewentualnie + jeszcze CLV) raczej. Czyli manualna, ale wygodniejsza. Lustrzanka ale z dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi życie w specyficznych warunkach.

I myślę, że nie przekonamy się wzajemnie, natomiast :c29 zaraz nas stąd przegonią za offtop :c31

Pozdrawiam i myślę, że wystarczy tej przepychanki na forum :c20

oldguest
Początkujący

nemesis napisał(a):


Jak by ktoś miał mnie źle zinterpretować powyższe 2 posty są moją PRYWATNĄ opinią w żaden sposób nie reprezentują stanowiska firmy Sony.

To jest nieprawda - występujesz jako Centrum Sony Bielsko - tak chyba należy rozwinąć Twój nick? I zdania, które wygłaszasz nie mogą być prywatną opinią. Reprezentujesz tu firmę i opinie wygłaszane są w imieniu firmy. Tak ja to rozumiem, i pewnie nie tylko ja.



Moim zdaniem mogę dodając takową informację na końcu postu. Jeśli przeszkadza to większej ilości osób założę sobie osobne konto to wygłaszania prywatnych opinii... W każdym razie to nie będzie używane bo większość opini/porad jest i tak subiektywnych a nie obiektywnych do tego nie pracuję w Sony (a w firmie która sprzedaje produkty firmy Sony) więc ni jak nie mogę zabierać w ich imieniu zdania.

Reszta nie wymaga mojego komentarz ponieważ reprezentuje po prostu inne zdanie... A każdy ma prawo sądzić inaczej niż ja.

nemesis napisał(a):


natomiast :c29 zaraz nas stąd przegonią za offtop :c31



Mogą co najwyżej spróbować :c34 Jak na razie to merytoryczna wymiana argumentów.

spolnemesis1paejw
Początkujący

Jak na razie to merytoryczna wymiana argumentów.


A więc konkludując: Moim zdaniem NEX, póki co, nie jest w stanie zastąpić lustrzanki; sądzę natomiast, że może ją znakomicie uzupełniać w wielu sytuacjach.
Oczywiście, może też być niezastąpionym narzędziem wielu hobbystów, którym ogromne lustro nie ie jest potrzebne - a jakość NEX-a będzie wystarczająca - łatwiej nosić nawet 2 - 3 obiektywy dobrej jakości, do których przyczepi się NEX-a , zamiast kilogramowego i dużego DSLR-a.

A czy lustrzanka będzie "reliktem"? Kiedyś pewnie tak. Ale jeszcze długo - nie. I całe szczęście.
I na pewno nie jest "namiastką profesjonalizmu" (choć może dla niektórych - tak :c9 ), ale przede wszystkim bardzo wygodnym i użytecznym narzędziem do fotografowania.

oldguest
Początkujący

nemesis napisał(a):

a jakość NEX-a będzie wystarczająca



Ale jakość jest porównywalna z A450.... Zależy jeszcze od obiektywów ale to ta klasa jakościowa.

nemesis napisał(a):

ale przede wszystkim bardzo wygodnym



Wygody użytkowania trochę brakuje ale nie ze względu na brak lustra. Tak samo jak A2XX/A3XX nawet A4XX/A5XX brakuje pewnych usprawnień interfejsu względem np. A700 a co dopiero w NEX-ie. Dlatego na razie NEX nie jest tym co chce ale może kiedyś będzie.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Szum napisał(a):

Czytając opinie o nexie nasunęło mi się pytanie po co właściwie jest lustro w aparatach, skoro wizjer/ekran można zrobić elektroniczny; myślałem, że jest to nieodzowne by uzyskać szybko działający Af (detekcja fazy) lecz z tego co można w sieci przeczytać to nexy (detekcja kontrastu) raczej problemów z ustawianiem ostrości nie mają (szybkości) :c34. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć na chłopski rozum w kilku zdaniach o co w tym chodzi.



Lustro w aparacie, jak dobrze wiesz, przekazuje obraz z obiektywu do wizjera (a konkretnie na matówkę, którą ogląda się za pomocą pryzmatu lub układu luster przez wizjer). W ten sposób widzisz to co widzi obiektyw (i potem jest rejestrowane na matrycy). Podgląd na matówce jest nadal lepszy jakościowo niż przez monitorek w wizjerze (pewnie się to kiedyś zmieni bo technologia się rozwija lecz na razie kwestie jakości i szybkości działania wyświetlaczy pozostawiają trochę do życzenia). Szczególnie widać to w trochę gorszych warunkach oświetlenia. Poza podglądem jest problem stale pracującej matrycy, która się nagrzewa i przez to pogarsza jakość obrazu. No i jest jeszcze opóźnienie spowodowane działaniem migawki (migawka jest otwarta cały czas aby była możliwa praca matrycy, w momencie naciśnięcia spustu migawka musi się zamknąć, elektronika musi "wyczyścić" napięcia z matrycy i dopiero migawka się otwiera i jest możliwość zarejestrowania obrazu).
Co do pracy AF to z tego co czytałem i widziałem (nigdy nie miałem w rękach NEX-a ani innego PEN-a więc wiedze swoją mam z porównania z kompaktami) to detekcja fazy (czyli ostrzenie za pomocą dodatkowego czujnika lub czujników) jest nadal szybszą metodą ustawiania ostrości. Natomiast zaletą detekcji kontrastu jest możliwość wyboru dowolnego punktu ostrzenia z całej matrycy (ostrzenie odbywa się za pomocą matrycy a więc musi ona cały czas pracować).

A co do wypowiedzi CS Bielsko - kolego, wybrałeś sobie trochę niefortunny nick. Ja podchodzę z dystansem do większości wypowiedzi na forum i Twoje wypowiedzi też traktuje jako wypowiedzi indywidualnego człowieka dopóki nie zaznaczysz, że firma to lub w firmie tamto. Ale z tym nickiem jest kojarzona cała sieć sklepów i ktoś tak się podpisujący może być w ten sposób kojarzony (nawet na naszym forum Radek, gdy wypowiada się oficjalnie jako przedstawiciel firmy używa innego nicka a wszystkie rozmowy prowadzi pod innym nickiem).
Moim zdaniem, kontynując produkcję lustrzanek producenci nie biorą pod uwagę mentalności ludzi i chęci sprzedaży poprzez upodobnienie do sprzętu profesjonalnego. Na razie technologie nie są tak doskonałe aby zastąpić te rozwiązania. Jako przykład mogę podać kamery. Profesjonalne kamery są duże (a te najlepsze są tak wielkie, że nie bierze się ich do ręki, są montowane na dużych statywach) ale jednak w świecie amatorskim nikt takich nie produkuje a upraszcza konstrukcje dostosowując ją do potrzeb zwykłego śmiertelnika. I amatorzy jednak kupują te mniejsze kamerki nie oglądając się, że profi używa dużej kamery i statywu. A technologie są już tak dobre, że w trudnych warunkach wiele wywiadów czy też prostrzych form w TV jest realizowana za pomocą niewielkich kamerek, które kupią i amatorzy.

oldguest
Początkujący

piotruso napisał(a):

Jako przykład mogę podać kamery.



Ja mogę podać przykład np. HVR-HD1000

http://www.creativevideo.co.uk/public/product_images/09-09-2007-1189329247sony_hvr-hd1000-small.jpg

Niestety nagrywała gorzej od niektórych kamer konsumenckich, ale cieszyła się DUŻĄ popularnością bo wyglądała na profesjonalną a dużo jej jakościowo do takowej brakowało np. HDR-XR520 (najwyższy model małej kamery konsumenckiej) nagrywała lepiej... Oczywiście nie każdy jej szukał ale jest pewna grupa która chciała mieć duże i dobrze wyglądającą ponieważ wyglądali poważniej (profesjonalnej)...

piotruso napisał(a):

ale jednak w świecie amatorskim nikt takich nie produkuje a upraszcza konstrukcje dostosowując ją do potrzeb zwykłego śmiertelnika. I amatorzy jednak kupują te mniejsze kamerki nie oglądając się, że profi używa dużej kamery i statywu.



Oczywiście i dlatego NEX-y mają dużą szansę bo to jakość lustra w obudowie średniego kompaktu...

Zastanawiam się czemu tyle negacji? Nie mogę mieć swojego zdania na temat lustra, migawki, detekcji fazy (swoją drogą przy detekcji kontrastu nie ma czegoś takiego jak FF/BF ponieważ czujnik i matryca to jeden element nie podlegający rozregulowaniu się)?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zastanawiam się czemu tyle negacji? Nie mogę mieć swojego zdania na temat lustra, migawki, detekcji fazy

Zastanawiasz się? To dobrze. Bo ja myślę, że cała dyskusja wzięła się stąd, że na zadane pytanie przez forumowicza szum, odpowiedziałeś z całą powagą przedstawiciela Centrum Sony, co zostało przyjęte do wiadomości jako prawda ogólna (i być może oficjalne stanowisko firmy), a nie Twoje, prywatne zdanie i opinia. I zapewne stąd cała dyskusja. I nie dotyczy w zasadzie tematu archaiczności lustrzanek, tylko wzięła się ze sposobu Twojej odpowiedzi. Moim zdaniem.
I teraz trzeba zjeść tę żabę :c40

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

odpowiedziałeś z całą powagą przedstawiciela Centrum Sony



Jak wygłaszam "prawdy objawione" mi prywatnie na innych podforach nie spotkałem się z takim zaszeregowaniem mnie przez nick-a ale ok może tu panują inne zwyczaje...

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

odpowiedziałeś z całą powagą przedstawiciela Centrum Sony



Jak wygłaszam "prawdy objawione" mi prywatnie na innych podforach nie spotkałem się z takim zaszeregowaniem mnie przez nick-a ale ok może tu panują inne zwyczaje...


Zauważ, że Twój nick i Twoja stopka jest bardzo wymowna. Jesteś pracownikiem salonu SC w Bielsku.

Chcesz wygłaszać "prawdy objawione" prywatnie, to załóż sobie drugie prywatne konto. To nic nie kosztuje :c20 A można uniknąć niepotrzebnego zamętu :smileythumbsup:

Pozdrawia Starosta :grin: