anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera a35

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera a35

Miło nam poinformować o premierze nowego aparatu: SONY :c56 35

http://img691.imageshack.us/img691/9207/slta35lifestyle2.png

http://img709.imageshack.us/img709/61/slta35lifestyle3.png

http://img703.imageshack.us/img703/9283/slta35lifestyle4.png

http://img641.imageshack.us/img641/4026/slta354.png


http://img135.imageshack.us/img135/5811/slta358.png


Informacja prasowa:
Nowy aparat Sony α35 (SLT-A35) z technologią półprzezroczystego lustra i szybkim ustawianiem ostrości
Lekki aparat systemu α z matrycą 16,2 megapiksela oraz nowym efektami zdjęciowymi

Przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela
Opracowana przez Sony technologia półprzezroczystego lustra — szybkie ustawianie ostrości podczas fotografowania i nagrywania filmów AVCHD
Szybkość fotografowania do 7 kl./s w trybie zdjęć seryjnych Tele-zoom, przy powiększeniu ok. 1,4x
Wysoka jakość obrazu, niski poziom szumów i czułość do ISO 12 800
Wbudowane w aparat różnorodne efekty zdjęciowe do wykorzystania podczas fotografowania oraz filmowania

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu α35 (SLT-A35), przeznaczonego dla fotografów na wszystkich poziomach zaawansowania. Lekki, nieduży i prosty w użyciu aparat wyróżnia się dużą szybkością zdjęć i rozbudowanymi możliwościami twórczymi.

Technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology), wprowadzona przez Sony w popularnych modelach α33 i α55, wyróżnia się szybkością, dokładnością i ciągłością działania systemu AF — zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów Full HD.

Nowością w modelu α35 jest tryb zdjęć seryjnych Tele-zoom, który umożliwia wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8,4 megapiksela z szybkością do 7 kl./s przy powiększeniu obrazu wynoszącym w przybliżeniu 1,4x. Szybki, śledzący autofokus znakomicie sprawdza się przy zdjęciach seryjnych sportu, jak również podczas fotografowania dzieci. Dostępny jest również tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5,5 kl./s, umożliwiający wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości 16,2 megapiksela i śledzenie ostrości.

Nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela zapewnia niezwykłą szczegółowość fotografii i filmów HD oraz niski poziom szumów. Jego duża rozdzielczość i czułość umożliwia zaawansowanemu procesorowi obrazu BIONZ optymalizację danych o obrazie, której efektem jest między innymi bogactwo i naturalny wygląd reprodukowanych kolorów. Maksymalna czułość ISO 12 800 pozwala na rejestrację pięknych, naturalnie wyglądających zdjęć i filmów HD nawet w słabym oświetleniu, stanowiącym dla wielu aparatów barierę nie do pokonania. Technologia półprzezroczystego lustra umożliwia ciągłą kontrolę obrazu z głównej matrycy, zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmu. Zaletą niedostępną w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych jest ciągłość działania precyzyjnego, opartego na wykrywaniu fazy TTL, systemu automatyki ostrości, zapewniana dzięki kierowaniu części światła z półprzezroczystego lustra do systemu AF.

Doskonała jakość i szczegółowość oglądanych fotografii i filmów jest zasługą wyświetlacza Xtra Fine LCD. Technologia TruBlack gwarantuje z kolei wysoki poziom kontrastu w obrazie i bogate, głębokie odcienie czerni — nawet w plenerze.

Alternatywę dla komponowania zdjęć na ekranie LCD aparatu stanowi precyzyjny wizjer Tru-Finder o dużej rozdzielczości. Widoczny w nim obraz, pokazujący 100% kadru, jest niezwykle szczegółowy i kontrastowy, co znakomicie ułatwia podgląd na żywo działania wybranego efektu w obrazie lub wprowadzonej korekty naświetlenia. Komponowanie zdjęć krajobrazowych i architektonicznych można sobie ułatwić, wyświetlając siatkę linii.

Mimo znacznych możliwości, aparat α35 jest przystępny w obsłudze nawet dla użytkowników, którzy pierwszy raz mają do czynienia z aparatem z wymienną optyką. System pomocy ekranowej w przejrzysty sposób objaśnia działanie wybranych funkcji oraz sposób ich użycia.

Bardziej zaawansowani użytkownicy z zadowoleniem powitają przycisk funkcji użytkownika, do którego można przypisać jedną z 14 często używanych funkcji.

Nowością w aparacie α35 są ustawienia twórczych efektów zdjęciowych. Można dzięki nim wzmocnić wyraz wykonywanych zdjęć lub nagrywanych filmów HD, nie obawiając się zarazem o późniejszą obróbkę obrazu. Podgląd efektów jest możliwy na ekranie aparatu jeszcze przed wykonaniem zdjęć, a ich wachlarz obejmuje między innymi zdjęcie retro, technikę high-key, aparat-zabawkę oraz posteryzację.

Chcąc otrzymać wyraziste fotografie, na których wybrany kolor odcina się od czarno-białej reszty obrazu, można użyć efektu częściowego koloru. Uzyskanie tego popularnego efektu w programach do edycji obrazu wymaga normalnie wykonania szeregu żmudnych czynności; w aparacie α35 wszystko dzieje się automatycznie i błyskawicznie.

Optymalizacja zużycia energii pozwoliła teraz na zwiększenie wydajności akumulatora aparatu do 440 fotografii po jednym ładowaniu (w przybliżeniu, przy korzystaniu z tylnego ekranu LCD) — a więc o ponad 30% więcej w porównaniu z poprzednim modelem. Aparat α35 może współpracować z całą gamą 32 obiektywów Sony z mocowaniem A, wśród których jest sześć modeli Carl Zeiss.



O nowym produkcie możecie przeczytać m.in. tutaj:
Fotopolis
Dpreview - mały test w języku angielskim

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
38 ODPOW. 38
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat


Wklejam cytat z fotoblogia.pl "Sony A35 ma kosztować ok. 600 dolarów (ok. 1600 zł) za sam korpus lub ok. 700 dolarów (ok 1900 zł) w zestawie z obiektywem 18-55 mm. Aparat trafi na półki sklepowe w sierpniu."


A jak będzie kosztować 2500 to do kogo będziesz miał pretensje? Podpowiem - do siebie, bo wierzysz w niepotwierdzone informacje. Trzeba rozróżnić informacje sprawdzone,rzeczowe,pewne od domysłów, plotek, przypuszczeń.
Nikt oficjalnie w Polsce nie podał ceny aparatu SLT 35. Trzeba czekać do okolic wejścia tego aparatu na nasz rynek.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Taka śmieszna rzecz ma miejsce - na pewno analitycy rynku i marketingowcy mają jakąś nazwę co do tego zjawiska.

Co jakiś czas muszę kupić sobie nowy kask motocyklowy (potocznie nazywany garnkiem). Kask firmy X wyprodukowany w jednym z krajów EU mający specyfikację GP, bosko aerodynamiczny, przewiewny, niesamowicie lekki itp. Kosztuje ok 1000 Euro. Od małego chłopca byłem uczony przez ojca, że skoro śmigam na coraz lepszych 'pierdopędach', to na garnku i zbroi oszczędzać nie można - kupiłem więc ten pięknie wykonany, sakramencko drogi kask. Śmieszna rzecz się okazała, że ten sam model w USA kosztował na 'nasze' 1500 tzw. zeta, co nijak miało się do tego mojego zakupionego za 'nasze' 4000 zeta.

I na koniec cytat:
"...Kosztowało mnie to ponad trzysta tysięcy.
- Ciebie?
- Pieniądz jest pieniądz! Kilkaset tysięcy, za niepewne kilkaset dolarów i to jak ciotka będzie miała gest. I to według Ciebie jest w porządku!
- Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?
- Podwójny...Stać mnie!"

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Może już czas dorzucić w temacie działu nowy model?
Jest już w sklepach i nawet się sprzedaje :shock:

PhotoLuk
Początkujący

moim zdaniem znakomity aparat. Najlepiej sprawdza się w sporcie, pejzażu oraz portrecie.
Naprawdę wiele można wiele z niego wyciągnać. Szkoda że lekko przepłaciłem za niego....

PhotoLuk
Początkujący

Zapomniałem o przykładowych fotkach tego aparatu
Wszystkie fotki praktycznie nie przerabiane w lightroomie
Wszystko kwestia nasycenia kontrastów i kadru

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Witam, pierwszy mój post tutaj więc wypada powitalne zdanie napisać. :)

Jestem użytkownikiem tego aparatu od dwóch tygodni, wcześniej byłem w Pentaksie, (miałem Gx20 który padł ) kupiłem K-r którego byłem zmuszony 2x wymieniać , znudziło mi się to i zmieniłem system, postanowiłem dać szansę Sony...

Pozwolę sobie na krótką recenzję opartą na wrażeniach z dwutygodniowej pracy z aparatem.

Zalety:
+Af dosyć szybki, a przede wszystkim jego celności nie można nic zarzucić, temperatura barwna światła nie ma da niego znaczenia
+AF w filmach działający na detekcji fazy, przeostrza, ale wolniej niż w trybie zdjęć, co daje naturalny dobrze wyglądający efekt przejścia ostrości
+bardzo dobrej jakości ekran, duża rozdzielczość, piękne kolory
+Bardzo dobra jakość zdjęć, dynamika, kolory w niższych czułościach ISO (ISO100 -400 )
+Wiele kreatywnych automatycznych trybów, panorama z ręki, (naprawdę działa dobrze ) HDR
+duży wizjer, (w dobrym świetle fakt elektroniczności nie doskwiera )
+nieruchome lustro, słychać tylko migawkę, można zrobić dyskretne zdjęcie
+Bardzo wysokiej jakości filmy (nawet w gorszmy świetle ), dźwięk stereo
+wieloklatkowa redukcja szumu, pozwala go zmniejszyć na oko 1-1,5EV, podnosi użyteczne czułość do iso3200, awaryjne do iso6400
+dosyć dobra bateria, precyzyjny wskaźnik jej poziomu naładowania


Wady:
-Wielkość korpusu, jest trochę za niski, efekt uciekania palca, ciekaw jestem jak będzie się to trzymać nawet po podpięciu amatorskiego zoom 75-300mm
-Nieco dziwnie rozmieszczone przyciski, szczególnie odpowiedzialny za rozszerzenie zakresu dynamiki, przełącznik wizjer, ekran i filmowego
-szumy, cóż 16mpx i cały cza live view robi swoje, dobrze jest do ISO1600, awaryjnie można użyć ISO3200, powyżej już trudno nazwać to obrazem użytecznym, do tego dochodzi bardzo agresywne odszumianie jpg
-wizjer elektroniczny, efekt smużenie, szum jak ciemno
-ekran panoramiczny 16:9
-Wspomaganie AF w ciemności za pomocą flasza
-Niezbyt skuteczny mechanizm czyszczenia matrycy
-brak uchylnego ekranu

Ogólnie jest w miarę ok 7/10, nie można mieć wszystkiego, ale w sumie plusy przeważają nad minusami...Polecam

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bardzo rzeczowa recenzja użytkownika, dziękuję :c22
Jednak o jedno chciałbym zapytać, bo nie do końca rozumiem:-ekran panoramiczny 16:9

Dlaczego, Twoim zdaniem, jest to wada? Przecież musi się cały obraz zmieścić prawda? I ten w 16:9 i ten w 2:3 - w menu jest przełącznik formatów.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tadeusz napisał(a):

Bardzo rzeczowa recenzja użytkownika, dziękuję :c22
Jednak o jedno chciałbym zapytać, bo nie do końca rozumiem:-ekran panoramiczny 16:9

Dlaczego, Twoim zdaniem, jest to wada? Przecież musi się cały obraz zmieścić prawda? I ten w 16:9 i ten w 2:3 - w menu jest przełącznik formatów.




Oparte tylko i wyłącznie na subiektywnej ocenie, być może to minus tymczasowy, ale wcześniej miałem w aparacie klasyczne proporcje i jakoś trudno mi się przestawić. Zawsze plusy/minusy sprzętu po części będą oparte na subiektywnej ocenie. Wielkość, to coraz bardziej lubię w alfie, ale z drugiej gdyby była o 2cm wyższa, wygoda uchwytu wzrosłaby znacznie.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gdyby była o 2cm wyższa, wygoda uchwytu wzrosłaby znacznie.

2 cm to bardzo dużo, a wrażenie może być złudne. Używam w tej chwili zarówno A55 jak i A580 (większa), i może ja tak dziwnie mam, ale w każdym z nich, mały palec podkładam pod spód.
Wziąłem właśnie do ręki Minoltę D5D (z jeszcze większym uchwytem) i też ja tak trzymam :smileyhappy:

miałem w aparacie klasyczne proporcje

To też kwestia wyboru/przyzwyczajenia. Co to są klasyczne proporcje? Dla użytkownika kompaktu lub systemu 4/3 to będzie 4:3, dla użytkownika lustrzanek (a szczególnie "starych" fotografów) to będzie 3:2, a współcześnie (wraz z panoramicznymi tv i monitorami) zaczyna być 16:9. I dla tej ostatniej "mody" są takie proporcje ekranu. Zresztą - lepiej tak, i dla "klasycznych" 3:2 obciąć boki, niż ekran 3:2 i dla 16:9 obcinać górę i dół tworząc wąski pasek, prawda?

Ale to wszystko są szczegóły - ważne, żeby aparat był sprawny, obsługa wygodna, a fotografowanie było przyjemnością. Czego Ci życzę :smileythumbsup:

Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi zdjęciami zakładając swoją galerię autorską na forum :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tadeusz napisał(a):

2 cm to bardzo dużo, a wrażenie może być złudne. Używam w tej chwili zarówno A55 jak i A580 (większa), i może ja tak dziwnie mam, ale w każdym z nich, mały palec podkładam pod spód.
Wziąłem właśnie do ręki Minoltę D5D (z jeszcze większym uchwytem) i też ja tak trzymam :slight_smile:

Ale to wszystko są szczegóły - ważne, żeby aparat był sprawny, obsługa wygodna, a fotografowanie było przyjemnością. Czego Ci życzę :thumbsup:

Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi zdjęciami zakładając swoją galerię autorską na forum :D



Wcześniej używałem ponad dwa lata Gx20 , i właśnie ergonomia, wygoda uchwytu stała w nim na naprawdę wysokim poziomie....zresztą w K-r też wygodnie leżał w ręce....

Tak podzielę się zdjęciami, ale może wpierw troszkę podbuduje system aby były atrakcyjniejsze :c20 , mimo że mam go 2tygodnie już zaplanowany mam pierwszy zakup amatorska stałka portretowa 50mm f 1.8 właśnie tego brakowało w poprzednim systemie, podstawowego dla pstrykacza jasnego obiektywu...Tele też by się przydało, ale analizując ilość zdjęć jakie zrobiłem tym obiektywem w P widzę że bardziej przyda mi się na początku jasna optyka, później coś z makro...

Do zalet dodać jeszcze muszę naprawdę skuteczną stabilizację, jeśli robi się zdjęcia jak zaleca instrukcja obserwując wskaznik to zdjęcie z czasem 1/8sek 55mm nie jest problemem, tu naprawdę należy się uznanie.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany