anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7 IV - AF w trybie interwałowym tylko przy pierwszym zdjęciu - ratują tylko zdjęcia seryjne ?

profile.country.PL.title
Jacek76PL
Poszukiwacz

A7 IV - AF w trybie interwałowym tylko przy pierwszym zdjęciu - ratują tylko zdjęcia seryjne ?

Niestety zauważyłem, że w trybie interwałowym AF działa tylko przy pierwszym ujęciu. Nie sprawdziłem tego wcześniej, uznałem, że standardem jest AF przy każdym ujęciu, skoro nawet w prostych Panasonic to miałem. Bardzo często jest mi ta opcja potrzebna - orientujecie się gdzie można składać propozycje zmian w firmware ?
Jedynym rozwiązaniem na dziś to najwolniejszy tryb seryjny, ale to zbyt dużo niepotrzebnych zdjęć.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Spróbuje podpytać swoimi kanałami, ale żebym dobrze zrozumiał. Stawiasz aparat na statywie, uruchamiasz tryb zdjęć poklatkowych i AF działa tylko przy pierwszej klatce? Rozumiem, ze chcesz łapać ostre ujęcia gdy w kadrze coś się pojawia lub zmienia położenie?

profile.country.PL.title
Jacek76PL
Poszukiwacz

Zgadza się tak właśnie wygląda problem - tylko pierwsze zdjęcie jest ostre, jeśli obiekt ruszy się w kadrze. Panasonic ostrzył przed każdym, chyba, ze nie chciałem to wtedy wystarczyło włączyć MF, tutaj niestety takiej możliwości nie mam.

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Faktycznie, w A7IV po przełaczeniu na tryb zdjęć poklatkowych, AF przełącza sie na pojedynczy bez możliwości włączenia continue. 

Trochę to rozumiem, bo film ze zdjęć poklatkowych gdzie co chwila ostrość skacze byłby trochę ciężki do oglądania.

Nic z tym nie poradzisz raczej

profile.country.PL.title
Jacek76PL
Poszukiwacz

Olympus i Panasonic dają możliwość wyboru i może być zastosowany AF przy każdym ujęciu. Tryb interwałowy to nie tylko filmy poklatkowe. Przydaje się do autoportretów, spontanicznych zdjęć np. podczas imprez czy zdjęć z dziećmi, psami, gdzie aparat sam wykonuje zdjęcia, bez operatora. Inne zastosowanie - skierowanie aparatu na budkę dla ptaków, lub gniazdo - bez AF totalna lipa, z AF po godzinie można mieć wiele ciekawych ujęć zajmując się w tym czasie czymś innym. Jestem zaskoczony, że w takim sprzęcie nie ma tak podstawowej funkcji. Pisałem do supportu Sony, nie otrzymałem jednoznacznego potwierdzenia, że taka funkcjonalność się pojawi, ale też nie padło zapewnienie, że na pewno jej nie będzie. Mogli by chociaż w aplikacji mobilnej wprowadzić  interwałometr.

profile.country.PL.title
Jacek76PL
Poszukiwacz

Zdjęcia seryjne to na dzień dzisiejszy jedyne rozwiązanie, dopóki nie usprawnia firmware (jeśli w ogóle usprawnią).
Testował ktoś jak długo może aparat strzelać serią w trybie LOW (migawka elektroniczna - mechanicznej szkoda), czy np. 2-3 min mocno obciąża aparat ?  Wiem, że szybkość po zapełnieniu bufora spada, ale w tym wypadku akurat to plus. Szkoda mi się pozbywać sprzętu przez jeden element nieprzemyślanego softu (może poprawią) i kombinuję nad rozwiązaniem. W aplikacji można zablokować tryb seryjny na szczęście tak jakby trzymać przycisk.