anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Właśnie otrzymałem odpowiedz od sony:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Przykro nam, że masz problemy z telewizorem Sony. Nasi inżynierowie pracują obecnie nad aktualizacją oprogramowania mającą na celu rozwiązanie tego problemu. Szacuje się, że aktualizacja oprogramowania będzie dostępna za kilka tygodni. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość.
Na moje pytanie co oznacza termin kilka tygodni odpowiedz nie wiem na pytanie że muszę teraz przejść na dekoder kto pokryje koszty cisza w sluchawcei i jeszcze raz przeprosiny no dramat piszę dzisiaj oficjalną skargę do sony Polska żeby zwrócili mi pieniądze z załączeniem emaila który otrzymałem a jak nic nie da to zgłaszam sprawę do UOKiK koniec zabawy.A zapomniał bym Pan poinformował mnie że wymiana płyty głównej nic nie pomoże to jest po prostu dramat .

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Wczoraj zrobiłem taką próbę, że przywróciłem telewizor do ustawień fabrycznych bo myślałem że może przez androida jakieś "śmieci" się zapisały ale niestety to nic nie dało. Trochę to wszystko dziwne bo zaraz po zakupie przez jakiś czas wszystko było ok. Odnośnie dekodera to czy nie lepiej kupić swój (koszt ok. 200zł) a nie płacić kablówce abonament. No chyba, że dekodery są sparowane z kartą.

profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

zapewne aktualizowałeś tv dlatego na module ci się tnie .Któraś aktualizacja to powoduje z tego co wyczytalem na forum.Czy dobra rada dla nowych nabywców tv sony bedzie nie aktualizowanie ich ?? Jutro  maja mi dostarczyc xr55x90j a korzystam z upc na module Ci +wiec pytam o rade

profile.country.PL.title
Wodniakus
Poszukiwacz

To powinni przywrócić starą wersja oprogramowania jako nową.

U mnie przy wyciągnięciu karty CI+ obraz jest piękny, ale są tylko podstawowe kanały. Z kartą CI+ to tragedia, chociaż te kodowane wyglądają lepiej (mniej pikselozy) niż niekodowane z kartą.

Jak bede miał chwilkę czasu to będę dzwonił do SONY. 
Zgadzam się, że lepiej kupić dekoder samemu tylko po co Klient ma cierpieć. 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Jeżeli chodzi o operatorów kablówek to oni mają sparowane dekodery z kartami, tak samo moduły z kartami.

 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Jesteś pewien, że wszyscy operatorzy parują moduły i dekodery?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Czy wszyscy? Głowy nie położę Ale ci najważniejsi napewno.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Mam dokładnie ten sam problem z pikselozą 😞 .

Telewizor kupiony we wrześniu.Początek-to 3 wizyty serwisu kablówki.(pomiary,dla świętego spokoju wymiana kabli złączy i oczywiście kilka modułów CI) Zero efektu.Od 17 -11-sprawę skierowałem do serwisu Sony.Proponowano wymianę płyty z sugestią że to nic nie daje.Po rozmowie z serwisantem telefonowałem na infolinię Sony.

Miła Pani poinformowała mnie abym zaktualizował soft (zrobiłem to dwa dni wcześniej mówię). Postanowiłem pisać mejlowo z zachowaniem ciągłości korespondencji.Proszę zwrócić uwagę na zapis (w zgłoszeniu serwisowym) o tym że (Jeżeli przed naprawą/odbiorem produktu upłynie więcej niż dwa tygodnie, rejestracja będzie automatycznie anulowana. W konsekwencji, proces rejestracji musi zostać powtórzony.) Czyli po tym terminie należy zgłosić problem ponownie. Poczekam do końca roku naciskając co tydzień mejlem.

Co do Kart CI w mojej sieci nie parują.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

SLAWMOR-1961

To może pochwal się co to za operator który daje kartę dostępu a moduł czy dekoder można kupić na wolnym rynku.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Karta razem z modułem od operatora " ELSAT " nieparowane.Dodatkowo kupiłem  moduł Neotion dwu strumieniowy. Nic nie pomogło.