anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
sobiczew
Poszukiwacz

Ja też mam problem ze sparowaniem dekodera z telewizorem KD-55XH9505. Najdziwniejsze jest to, że podczas pierwszej konfiguracji telewizora, czyli jakieś miesiąc temu dekoder sparował się bez problemu. Problem pojawił się dopiero dzisiaj. Przywróciłem ustawienia fabryczne telewizora i spróbowałem ponownie sparować dekoder ale mam dokładnie ten sam problem, czyli nie mogę zmienić kanałów podczas konfiguracji...

 

Proszę o pomoc

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Żadna porada typu

- wyszukiwanie dekodera

- restart telewizora 

- przywracanie ustawień fabrycnych

- restart routera/modemu 

NIE DZIAŁA.

 

Czy Ekspert_Sony  może się wypowiedzieć? Sony Polska sprawdzało to na konfiguracjach z dekoderami UPC/Vectra etc? Mi oczywiście, chodzi głównie o UPC Horizon.

profile.country.PL.title
sobiczew
Poszukiwacz

Udało mi się dzisiaj ponownie sparować pilot od TV z dekoderem Horizon. Zadzwoniłem do wsparcia technicznego UPC. Okazało się, że posiadam starsze oprogramowanie (dostępna była nowa aktualizacja dekodera) - chociaż nie jestem pewny czy na 100% to było przyczyną problemu.

 

Po aktualizacji odłączyłem dekoder od telewizora i przywróciłem ustawienia fabryczne telewizora.

Połączyłem się z internetem, zalogowałem się na konto google, itd. aż pojawił się krok konfiguracji urządzenia zewnętrznego. Ten krok należy pominąć i przejść do następnego (bardzo ważne jest to, żeby odłączyć kabel HDMI od telewizora i przez cały proces konfiguracji nie podłączać dekodera). Została tylko kalibracja dźwięku i konfiguracja została ukończona. Dopiero po całej konfiguracji podłączyłem dekoder poprzez podłączenie kabla HDMI do telewizora. Podczas tej konfiguracji parowania pilota TV z dekoderem wszystko przebiegło pomyślnie. Nie było informacji, żeby nacisnąć CH+/- tylko należało wybrać pilotem od TV przycisk PageUp, który pojawił się na ekranie (zrobiłem to poprzez naciśnięcie środkowego przycisku Enter).

Jestem ciekawy czy u Was te rozwiązanie też rozwiąże problem..?

 

EDIT: Oczywiście tego rozwiązania nie wymyśliłem sam. Zadzwoniłem na infolinię wsparcia technicznego i dostałem taką wskazówkę od pracownika SONY za co dziękuję :slight_smile: 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@sobiczew proces konfiguracji jaki przeprowadziłeś jest dokładnie taki sam jaki podałem wcześniej w tym wątku również po kontakcie z supportem. Pozostaje czekać czy zadziała u innych użytkowników.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Artur.redzko
Poszukiwacz

Czy to rozwiazanie zadziałało u kogoś z dekoderem UPC 4K box?

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

No niestety, u mnie nadal nie pomogło. Spróbuję jeszcze jutro z rana, dziś już mi się nie chce.

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Też próbowałem i też nie pomogło. Już mi się nie chce czwarty raz resetować. Czekam na jakiś updated że strony Sony.

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Nie pomogło. Ani update dekodera Horizon, ani ponowna konfiguracja z odłączonymi przewodami HDMI. Na innym urządzeniu, innego producenta działa bez problemu (Sam***g UE55MU7002).

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

Nie, nie rozumiem o co w tym chodzi... Odłączyłem i wyłączyłem dekoder, zresetowałem TV, po czym z pomocą pendrive'a zaktualizowałem go do 6.0384. Uruchomiłem i przeprowadziłem wstępną konfigurację pomijając źródła zewnętrzne. Następnie podłączyłem i włączyłem dekoder, a w ustawienia wszedłem przez przycisk ustawień na pilocie. Następnie wybrałem konfigurację urz. zewn. i "inny niż 4K" (pojawił się z aktualizacją dodatkowy wybór). Poczekałem, aż dekoder zaświeci na pomarańczowo i uruchomiłem z pilota. Reszta przebiegła, jak pisał @sobiczew , nie było prośby o sterowanie programami, tylko przycisk "Page Up".... i tutaj szturchnął mnie pies, przez co wcisnąłem niechcący przycisk, który spowodował zniknięcie tej strony konfiguracji i po ponownej próbie już się taka sama nie pojawiła. Nawet po resecie TV. Ręce opadają, nie mam już pomysłów...

 

EDIT: Wie ktoś może, jak wymusić ponowną aktualizację, bo nawet po resecie pozostaje już wersja nowsza? A przecież jest to niby powrót do ustawień fabrycznych...

profile.country.PL.title
MarBratPit
Poszukiwacz

Witam, mam TV KD-49XH9505 i miałem podobny problem ale z  dekoderem Cyfrowego Polsatu Evobox PVR. Główny powód, który u mnie skutkował brakiem sterowania to brak włączonego Bluetooth w pilocie. Dostęp: Ustawienia -> Piloty i akcesoria -> Zdalne sterowanie -> Połącz przez Bluetooth [status: Podłączony pilot: SONY TV VRC 001]. Oczywiście wcześniej należy przeprowadzić procedurę, którą wskazał Support SONY. Włączenie tej funkcjonalności umożliwia sterowanie dekoderem Evobox PVR za pomocą pilota TV SONY prawie wszystkimi funkcjonalnościami dekodera. Mam nadzieję, że pomogłem w niektórych przypadkach.

Tagi (2)