anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

49X83 Android TV traci sieć WiFi po restarcie

profile.country.PL.title
Rudeboy_1987
Poszukiwacz

49X83 Android TV traci sieć WiFi po restarcie

Witam,

 

po zwyczajnym wyłączeniu telewizora na noc rano niestety nie mam sieci - tzn, pokazuje, że sieć jest i jest z nią połączony, ale jakby nie było w niej internetu. Dopiero gdy wejdę w ustawienia i sprawdzę status połączączenia telewizor po chwili namysłu stwierdza, że jednak nie jest połączony. Nie muszę resetować routera, nie muszę przywracać tv do ustawień fabrycznych - łączę się przez WPS i sieć znów jest, ale czemu przez noc ją gubi? Po krótkim wyłączeniu problem nie występuje.

 

Na amerykańskim forum znalazłem takie rozwiązanie, ale dla mnie to czarna magia, czy ktoś może pomóc?

 

"

I have it figured out and solved the problem.

 

After turning the TV on, it has an incorrect IP address assigned.

 

I have gone through the network setup procedure and got it properly connected using the auto configuration.

 

Made a note of the assigned IP address as well as the MAC address ot the TV.

 

Logged into my router and set up a DHCP reservation of the assigned IP address to the MAC address of the TV.  This guarantees that in the future this one IP address is always assigned to the TV.

 

Ran the network setup again on the TV but this time did it manually, entering:

1. for the IP address the reserved IP address.

2. for the default gateway the IP address of the router.

3. for the Primary DNS 8.8.8.8

4. for the Secondary DNS 8.8.4.4

 

The result is that now after turning the TV off and powering it back again, the IP address remains the same correct one and the Internet connection is reliably maintained."

 

Z góry dzięki!

15 ODPOW. 15
Jerzyk15
Poszukiwacz

Witam ,

 

A może kilka dni poczekać .(do 01.09.2015) Wersja 5.1.1 tuż , tuż . W USA już od 23.08.2015 użytkownicy

ją mają . Eliminuje ona większość błędów , które przyniosła wersja 5.0.2 . Nowa wersja powoduje , że

telewizor działa stabilnie . 

Dziwię się jednak , dlaczego firma Sony wypuściła telewizory z systemem operacyjnym Android w wersji 5.0.2 ,

który był zupełnie niedopracowany i przez to powodował niestabilną pracę telewizorów .

Można przecież było wypuścić telewizory na rynek miesiąc czy dwa miesiące później , lecz z systemem

operacyjnym Android dopracowanym , tak jak zrobiła to w 2015 r. firma TP Vision , która wypuściła na rynek

w miarę dopracowane telewizory z logo Philips , serię XX7600/12 z systemem operacyjnym Android w wersji

5.1.0. (nie popełniła już błędu z 2014 r. , kiedy to również wypuściła na rynek telewizory z systemem Android

wersja 4.2.2 zupełnie niedopracowanym , a przez to telewizory nie funkcjonowały stabilnie , a użytkownicy

stali się beta-testerami)

Pozdrawiam,

TomekSony1
Użytkownik

Dzięki za maila. Tylko kiedy będzie dostepna na wersja na europę ???

 

Znalazłem informacje o nowej poprawce i rzeczywiście moze zdziałać cuda 🙂

 

Sony has designed the BRAVIA® Televisions software update process to be customer friendly. This software update (version PKG2.463.0010NAB) provides the following benefits:
Improvements over version PKG2.287.0010NAB:
Improves general performance of the TV
Benefits provided by previous updates and included in version PKG2.463.0010NAB:
Supports PlayMemories Online service
Supports PlayStation™ Now service
Improves Wi-Fi connectivity of the TV
Improves picture quality (dynamic range, noise reduction, sharpness)
Supports Netflix® streaming service (4K Models)
Improves Lip Sync for HDMI input
Improves performance and stability of the USB video playback features
Resolves a condition where a black screen and no sound may occur when an input changes from YouTube® to another input
Resolves a condition where a black screen may occur during USB video playback
Supports Internet based EPG (Electronic program guide)
Supports Netflix streaming service (2K Models)
Supports Amazon, Pandora®, and Crackle™ applications
Supports Force Reboot by holding down the Power key on the BT or IR remote controller
Improves performance and stability of overall UI operation
Improves performance and stability of the Action Menu 
 
profile.country.PL.title
Rudeboy_1987
Poszukiwacz

Tyle oczywiście zaczekam, to co piszesz napawa optymizmem (wiele mi go już nie pozostało po testowaniu połączenia z internetem na wszystkie możliwe sposoby) choć nie wiem skąd znasz termin aktualizacji - Sony bynajmniej się nim nie chwali...

 

A dlaczego nie można było wypuścić ich później... bo wtedy cześć obecnych tu naiwniaków pisałaby na forach samsunga lub lg a nie sony, he he 🙂 Wszyscy wypuszczają edycję 2015 swoich tv w podobnym czasie, kto się spóźni straci udział w rynku. Jak widać niezadowolenie użytkowników nie jest dla nich wystarczającym kosztem by nie brać udział w wyścigu. Myślą - "co z tego, że za miesiąc mogłoby działać perfect skoro wtedy ludzie będą już mieli inne tv, musimy je teraz sprzedać za wszelką cenę a potem się zobaczy". Zakładają, że większość machnie ręką i nie zwróci.

 

Jestem natomiast ciekaw czy nasze narzekania mają jakikolwiek wpływ na szybkość i kierunek prac nad aktualizacjami czy też jest z góry zaplanowany grafik i wiedzą dokładnie kiedy co zacznie działać, a po drodzę grają tylko na czas...

profile.country.PL.title
Rudeboy_1987
Poszukiwacz

A tej aktualizacji nie można po prostu pobrać i popchnąć z pendrive'a?

Sniper10000
Użytkownik

No raczej nie można, bo telewizory na amerykański rynek mają zupełnie inne oznaczenia, a system aktualizacji z pewnością jest na tyle inteligentny, że nie wgra złego firmware-u. Musisz czekać. A ja zaczekam na dobre wieści i nowe promocje w Saturnie. 😉

Jerzyk15
Poszukiwacz

Witam,

Prawdopodobnie termin aktualizacji oprogramowania został przesunięty z 01.09.2015 r. na koniec września 2015 r ..

Ma wprowadzić 12 istotnych poprawek . (oczywiście wersję Android Lollipop 5.1.1)

 

https://www.sony.de/support/de/content/cnt-hn/prd-tvhc/more-features-coming-to-your-android-tv-soon/...

 

Pozdrawiam,